Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Liga e Kombeve/ Nuk ka fitues në Itali! Triumf për Rumaninë, turpërohen kuqezinjtë

Ndeshjet e ditës së sotme të Ligës së Kombeve kanë përfunduar disa çaste më parë.

MekLish: Nuk e menduam kaq të lehtë, Mavraj ishte agresiv

Trajneri i Skocisë, MekLish u shpreh në përfundim të takimit për mikrofonët e “RTSH”, se.

Mavraj: Kërkoj falje për kartonin, më provokoi kundërshtari

Mërgim Mavraj u ndëshkua me karton të kuq ndaj Skocisë duke lënë ekipin me 10.

“Poker” i Skocisë, fundos Shqipërinë dhe… Panuçin (VIDEO)

Shqipëria ka kapitulluar në “Loro Boriçi” ndaj Skocisë, duke u mundur me rezultatin e thellë.

Liga e Kombeve/ Serbia fiton dhe kualifikohet, Suedia mban gjallë shpresat

Serbia ka marrë një fitore shumë të rëndësishme në fushën e saj në takimin kundër.

Numër rekord, Federata Skoceze konfirmon pushtimin e Shkodrës

Shqipëria është pushtuar nga tifozët skocez dhe kjo nuk ka nevojë për shkencë të madhe.

Më shumë gola dhe eksperiencë se Skocia, Shqipëria sot i ka në favor të gjitha

Përfaqësuesja shqiptare e futbollit shkon me shumë mungesa drejt sfidës me Skocinë, por çuditërisht sheh.

Dita e Xhorxhio Kielinit, sot futet mes legjendave të Italisë

Të luash 100 ndeshje me ekipin kombëtar është një arritje e madhe për shumë futbollistë..

Rënia në Ligën e Kombeve / Turpi i 7 i Gjermanisë, e filloi me Shqipërinë

Dështimi i Gjermanisë në Ligën e Kombeve, dukë rënë në Ligën B, është cilësuar si.

Shqipëri-Skoci / Kuriozitete dhe statistika për duelin e sotëm në Shkodër

Kombëtarja shqiptare e futbollit luan sot në Shkodër duelin e fundit të Ligës së Kombeve.