Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

“Të fal dy penallti në pjesën e dytë”, skandal me gjyqtarin e Turqi-Suedi

Shpërthen skandali në Ligën e Kombeve për deklaratat e çuditshme të gjyqtarit i cili drejtoi.

Përmbysja spektakolare ndaj Belgjikës, Petkoviç: Surprizë për të gjithë, jo për Zvicrën

Zvicra arriti ta mbyllte Ligën e Kombeve në vendin e parë në grupin e saj,.

Liga e Kombeve/ Zvicra turpëron Belgjikën, përmbysje dhe spektakël (Rezultatet)

Zvicra ka mundur me rezultatin 5-2 Beljikën, në takimin e fundit të Ligës së Kombeve..

Befason Reali, në janar mund të kryhet transferimi më i çuditshëm në histori

Real Madridi është në kërkim të një sulmuesi që shënon në çdo ndeshje, pasi largimi.

FOTO/ Salah i përgjigjet banderolës së vogëlueshes që po bën xhiron në rrjet

Sulmuesi i Liverpulit, Mohamed Salah është një figurë shumë e dashur në shtetin e tij.

VIDEO/ Anglia përmbys Kroacinë, Kejn kualifikon “Tre Luanët”

Anglia ka arritur të fitojë me përmbysje në takimin e fundit të Ligës së Kombeve.

VIDEO/ Sulmuesi i Serbisë bëhet gazi i botës me panenka: Jam budalla

Serbia arriti të fitonte ndaj Malit të Zi me rezultatin 2-1, duke hedhur një hap.

Fletçer për “VipSport”: Penalltinë ma thanë para ndeshjes, bukur të rikthehesh me gol

Stivën Fletçer ishte autori i golit të dytë për Skocinë, që “vrau” në këtë mënyrë.

Rriten shanset për “mbijetesë”, Shqipërisë i jep një dorë… Serbia

Megjithëse Ligën e Kombeve e mbyllëm në mënyrën më të keqe, duke u turpëruar me.

Tifozët e Skocisë largohen nga Shkodra, marrin me vete kujtimet dhe… birrat

Skocia arriti të fitonte një ndeshje mjaft të rëndësishme ndaj Shqipërisë, me rezultatin e thellë.