Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Trajneri i Skocisë: Të gjithë duan të rikthehen, Europianin vetëm nga grupet

Skocia arriti të fitonte grupin, duke mundur në Ligën C Shqipërinë dhe Izraelin në ndeshjen.

Zyrtare/ Kosova mëson kundërshtarin, do të përplaset me Maqedoninë

Kosova mori një fitore me shumë vlera sot përballë Azerbajxhanit, duke i mposhtur këta të.

Liga e Kombeve/ Rezultatet e plota të raundit të fundit të kompeticionit

Sot u luajtën ndeshjet e fundit të Ligës së Kombeve sa i takon fazës së.

Historike/ Kosova shkatërron edhe Azerbajxhanin, zyrtarisht në Ligën C (VIDEO)

Kosova është zyrtarisht në Ligën C. Përfaqësuesja e drejtuar nga Shaland ka shpartalluar rivalët direkt,.

VIDEO/ Përqafimi që mori vëmendjen e Holandë-Gjermani, arbitri jep lajmin e keq

Holanda arriti të befasonte Gjermaninë në takimin e fundit të Ligës së Kombeve, duke barazuar.

Spanja i shpall luftë Serbisë e Greqisë për Botërorin në Ballkan

Pas Botërorit në dimër në Katar dhe atij që organizohet nga tre shtete (SHBA, Meksike.

Hakmarrja e Kuman: Sa herë ka shënuar Gjermania në minutën e fundit?

Holanda arriti dje një barazim spektakolar përballë Gjermanisë në ndeshjen e fundit në Ligën e.

Edicioni i parë i Ligës së Kombeve me surpriza, ja ekipet që do ta fitojnë këtë kompeticion

Skuadrat që morën pjesë në Ligën A në edicionin e parë të Ligës së Kombeve.

Festë në grumbullimin e Kombëtares, nga turpi na shpëton Norvegjia

Më në fund Shqipëria mund të marrë frymë thellë pasi nuk do të bjerë në.

VIDEO/ Barazim në limite për Holandën, i merr një pikë Gjermanisë dhe zbret Francën nga kreu

Janë mbyllur takimet e programuara për sot në Ligën e Kombeve dhe ndeshja kryesore e.