Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Prapaskena/ Ëndrra e De Biazit për te Sampdoria nuk u realizua, faji ishte i Totit dhe Kasanos

Xhani De Biazi ishte shumë pranë kalimit te skuadra e Sampdorias pas shkarkimit të Di.

VIDEO/ Ndodh ajo që pritej në Çeki, UEFA nuk e mori parasysh paralajmërimin e Anglisë

Ultrasit janë kthyer në një problem për organizatorët e ndeshjeve të futbollit dhe sidomos, kur.

Boban: Spaleti është trajner i madh, por Piolin nuk e kemi zgjedhje të dytë

Milani nuk po kalon një moment të mirë dhe pak ditë më parë, shkarkoi trajnerin.

Presidenti i Sportingut: Ronaldon e kemi shembull për fëmijët, Juventusi i afrohet Championsit

Kristiano Ronaldo ka arritur të ambientohet shumë shpejt në kampionatin italian dhe është kthyer në.

Bekam provon të nisë një aventurë të re, kërkon bashkëpunimin me Kilian Mbape

Dejvid Bekam nuk po arrin të gjejë rehati pasi u tërhoq nga futbolli i luajtur..

Trajneri italian merr dënim nga federata: Nuk e kuptoj pse, edhe të sharat i bëj shqip

Protestat e futbollistëve dhe të trajnerëve kundër vendimit të gjyqtarit, shpesh herë janë kthyer në.

Titullar dhe protagonist kundër Shqipërisë, Milani tenton një nga yjet e Turqisë

Shqipëria luajti mbrëmë kundër Turqisë duke u mundur me rezultatin 1-0, ndërkohë që skuadra turke.

EURO 2020, rezultatet dhe renditjet / Kuqezinjtë jashtë loje, komplikohet edhe për Kosovën

Një gol i Olivier Zhiru në pjesën e dytë të ndeshjes i ka dhënë Francës.

Hysaj nuk mund të mungonte: Sot fitojmë ne, do bëj çmos të jem gati në ndeshjet e nëntorit

Elseid Hysaj nuk mund të mungonte në takimin e sotëm ndaj Turqisë. Mbrojtësi, edhe pse.

I padëshiruar në Superiore, Enea Jorgji mbyll pa telashe një tjetër ndeshje europiane

Arbitrat kanë qenë në vitet e fundit më problematikët në Superiore dhe akuzat karshi tyre.