Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Ramos e nis si titullar për Spanjën, kapiteni vendos rekord dhe tejkalon legjendarin Kasijas

Serxhio Ramos do ta nisë si titullar takimin kualifikues për europianin ndaj Maltës. Por, kjo.

“Nuk përshtatet me vlerat e ekipit tim, yjet e mëdhenj nuk kanë përulësi”, tekniku injoron Mesin

Një gjeni i futbollit si Lionel Mesi do t’i bënte shumë punë çdokujt skuadre në.

Provokacija/ Ultrasit ndërpresin ndeshjen, mediat serbe ankohen sërish për flamurin shqiptar

Mjafton pjesëmarrja e një flamuri shqiptar për të tërbuar tifozët serbë. Ka qenë kjo situata.

Reja nuk e grumbulloi, Uzuni e “përshëndet” me golin e radhës!

Myrto Uzni, është duke treguar një formë mjaft të mirë dhe duket se po kthehet.

VIDEO/ Fitore e dedikuar ushtarëve, pas ndeshjes lojtarët turq i telefonoi edhe presidenti Erdogan

Kombëtarja e Turqisë mori një triumf jetësor për vazhdimësinë dhe kualifikimin në europian përballë Shqipërisë..

FOTO/ Ultrasit serbë i tërbon flamuri shqiptar, hyjnë në fushë dhe ndërpresin miqësoren e Breshias

Kur vjen puna te flamuri shqiptar, serbët nuk i mban më vendi dhe fillojnë të.

“Bishtalecit të Artë” i është kthyer në ankth: Më kujtohet penalltia e humbur me Brazilin kur shkoj të flej gjumë

Roberto Baxhio ka lënë gjurmë në historinë e futbollit botëror, teksa ka shkëlqyer në rolin.

Shokët e Kombëtares në krah të Manaj, sulmuesi i dëshpëruar për rastin e shpërdoruar

Rej Manaj ishte padyshim protagonisti absolut i Kombëtares së Shqipërisë në transfertën e djeshme përballë.

Euro 2020/ Mrekullia e kualifikueseve, në grupin e Shqipërisë u shkrua historia

Kualifikueset e Europianit të vitit të ardhshëm, po shkojnë drejt fundit dhe pak nga pak.

VIDEO / Sëmundja e minutave të fundit, e pësonim gjithmonë me ekipet e mëdha

Një ndeshje thuajse perfekte, nuk i ka mjaftuar Shqipërisë për të fituar ndeshjen ndaj Turqisë,.