Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Juventusi përgatitet për goditje në sulm, Kejn dhe Ikardi kalojnë në plan të dytë

Juventusi ka krijuar një skuadër me të cilën pretendon të fitojë gjithçka edhe në Europë.

Italia siguron kualifikimin në Europian, feston dhe merr bekimin nga Papa Françesku

Italia arriti të mundte Greqinë me rezultatin 2-0, duke prerë matematikisht një biletë për në.

VIDEO/ Flamuri shqiptar ‘çmend’ mediat serbe: Provokim! As Baloteli nuk u soll si yll

Tensioni mes shqiptarëve dhe serbëve, sa vjen edhe shtohet. Tifozat shqiptarë, kanë arritur që edhe.

Konte me dhimbje koke para Championsit, i dëmtohen dy futbollistë me ekipet kombëtare

Kampionatet më elitare në Europë, kanë marrë disa ditë pushime duke qenë se radhën për.

Përshëndetja ushtarake, reagimi nga UEFA: Duket provokim, do ta shqyrtojmë situatën

Prej disa ditësh ka marrë një vëmendje të madhe ndërhyrja e ushtrisë turke në Siri,.

Nuk ia doli të ishte gati me Kombëtaren, Sadiku 90 minuta me Malagën

Armando Sadiku do të ishte një armë më tepër në përballjen vendimtare përballë Turqisë. Por,.

Spanja befasohet në shtesë, Italia siguron kualifikimin në Euro 2020 (VIDEO)

Ditën e sotme,u luajtën të tjera ndeshje mjaft interesante në kualifikueset e Europianit 2020, aty.

Deshamp i mbyll dyert edhe njëherë Benzema: Prezenca e tij nuk është e mirë për Kombëtaren

Trajneri i Francës, Didier Deshamp nuk ka ndryshuar mendim për prezencën e Karim Benzema në.

Ish-mbrojtësi i Junajtid tregon 4 sulmuesit që i kanë hapur më shumë punë, jashtë liste Torres

Nemanja Vidiç ka qenë një nga futbollistët që ka lënë gjurmë në prapavijën e Mançester.

Portieri lë grumbullimin me Kombëtaren, Selmani rikthehet te shpresat për ndeshjen me Kosovën

Gentian Selmani ka lënë grumbullimin me Kombëtaren e Shqipërisë, teksa ditën e sotme është nisur.