Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

FOTO/ “UEFA, çfarë janë këto?” Mediat turke mbrojnë kombëtaren me shembuj nga të tjerët

Kombëtarja turke dhe festimi që futbollistët e tyre bëjnë pas çdo goli, është kthyer në.

De Laurentis ia bën të qartë futbollistëve: Napoli është si një femër e bukur, duhet të dashurohet

Napoli nuk po arrin të gjejë formën më të mirë dhe të rivalizojë me Juventusin.

FOTO/ “FIFA 20” me grafika qesharake, Riberi “nuk njeh” veten e tij: Kush është ky?

Pak javë më parë, doli në treg “FIFA 20” e cila është një nga videolojërat.

Nuk ka më “mollë të ndaluar” për Kosovën, UEFA pranon edhe përballje me Serbinë

Kosova po kalon një moment mjaft të mirë dhe ëndrra për të kaluar në finalet.

Interi merr lajme të mira, skuadra gjermane i ofron një shifër të konsiderueshme për një dështim

Në vitet e fundit, Interi ka qenë aktiv në merkato megjithatë futbollistët e afruar ndër.

Huan Zhezus vuan racizmin: Vajza më kërkoi të largohesha, edhe në Brazil e njëjta situatë

Racizmi në futboll, është kthyer në një nga problemet më serioze në vitet e fundit.

Agjenti i Hysajt lutet për futbollistët e tij: Shpresoj që Ançeloti të mos e aktivizojë titullar

Napoli po kalon një situatë të vështirë si me rezultatet në fushë, ashtu edhe me.

Një francez iu bën qejfin turqve, ish-futbollisti i Milanit me përshëndetje ushtarake

Përshëndetja ushtarake e lojtarëve turq në momentin e golit ndaj Shqipërisë ka marrë përmasa të.

Interit i rikthehet fantazia, trajneri Konte mund të punojë i qetë strategjinë për Champions

Stefano Sensi ka rezultuar një nga futbollistët më të mirë të Interit deri në këtë.

Barcelona refuzon të luajë në stadiumin e Real, ja kur mund të luhet ‘El Clasico’ i parë sezonal

Situata e rënduar politike në Katalonjë dhe protesta që pritet të zhvillohet në 26 tetor.