Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Laçi nuk është në krye, por krenohet me talentet e U-21

Laçi në vitet e fundit ka pasur shumë futbollistë në ekipin Shpresa U-21. Portieri Selmani,.

Rikthim pas katër sezonesh në Laç, Cungu: Më kënaq edhe pika ndaj Tiranës

Armando Cungu ka nisur menjëherë nga puna te Laçi, aty ku rikthehet pas katër sezoneve..

Zyrtare/ Lëvizje në kampin e Laçit, largohet Starova dhe rikthehet ish-trajneri i Kukësit

Situata në kampin e Laçit nuk është aspak e qetë duke qenë se rezultatet e.

Laçi rikthehet te fitorja, mposht skuadrën kryesuese të Kategorisë së Parë në miqësore

Laçi nuk e ka lënë “bosh” fundjavën por ka zhvilluar një miqësore me skuadrën e.

U dëmtua me Bylisin dhe përfundoi në spital, operohet me sukses mbrojtësi kurbinas

U dëmtua në ndeshjen me Bylisin, e madje u detyrua që të shkojë me urgjencë.

Dy muaj larg fushave, kapiteni i Laçit mbyll vitin me ndërhyrje kirurgjikale

Mbaron në mënyrën më të keqe rekordi i Eglantin Gjonit, kapitenit të skuadrës së Laçit.

Kapiteni rekordmen i Laçit i pafat, pëson dëmtim të rëndë në ndeshjen e fundit

Laçi u ndal në një tjetër barazim në javën e shtatë të Kategorisë Superiore, aty.

Starova: Në këtë kampionat duhet shumë fat, skuadra ime po luan dhe jep shpirtin në fushë

Pas ndeshjes së barazuar në shtëpi ndaj Bylisit, trajneri i Laçit, Sulejman Starova në prononcimin.

VIDEO/ Bylisi rikthehet në krye të klasifikimit, Laçi ka harruar të fitojë

Ndeshja mes Bylisit dhe Laçit është mbyllur në një barazim pa gola, aty ku kurbinasit.

Laçi kërkon mbështetjen e tifozëve, bardhezinjtë synojnë kthesën në shtëpi

Laçi pret nesër në orën 14:00 Bylisin kryesues në fushën e vet., Skuadra kurbinase e.