Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Jonuz do Kupën: Pse të mos e tentojmë, Vllaznia ka 22 lojtarë!

Vllaznia fitoi 2-0 në sfidën e kthimit të Kupës së Shqipërisë me Burrelin dhe trajneri.

Kupa e Shqipërisë, Grupi B/ Përballje të forta në turin tjetër, nuk mungojnë përplasjet e Superiores

Ashtu si në Grupin A, edhe në Grupin B janë njohur skuadrat e kualifikuara për.

Kupa e Shqipërisë, Grupi A/ Përcaktohen skuadrat e kualifikuara, njihuni me çiftet në turin tjetër

Sot janë njohur skuadrat e kualifikuara në turin tjetër të Kupës së Shqipërisë, aty ku.

Kupa e Shqipërisë, Grupi B/ Skënderbeu dhe Bylisi munden në shtëpi, Laçi kalon me goleadë

Janë luajtur sot ndeshjet e kthimit në 1/16 e Kupës së Shqipërisë, ku nuk kanë.

Kupa e Shqipërisë, Grupi A/ Flamurtari shkatërron Veleçikun, Tirana dhe Teuta kualifikohen me goleada

Ndeshjet e kthimit në Kupën e Shqipërisë, kanë sjellë rezultate surprizë në Grupin A. Flamurtari.

Kupa e Shqipërisë/ Skënderbeu dhe Bylisi për formalitet, Tiranës nuk i lejohen surprizat

Pasi u luajtën dje disa nga ndeshjet e kthimit në Kupën e Shqipërisë, sot do.

Teuta luan me ekipin e dytë në Kupën e Shqipërisë, ndeshja në fushë me bar artificial

Teuta do ta presë Tërbunin nesër në orën 14:00 në fushën me bar artificial të.

Vllaznia me formacionin e dytë në Kupën e Shqipërisë, Jonuz karikon grupin

Në ndeshjen e parë të luajtur para dy javësh në Burrel, Vllaznia ka fituar me.

Kupa e Shqipërisë/ Përcaktohen skuadrat e para të kualifikuara, njihuni me çiftet në turin e radhës

Janë luajtur sot 3 ndeshjet të Kupës së Shqipërisë, aty ku Partizani, Kukësi dhe Luftëtari.

Kupa e Shqipërisë/ Kukësi shkatërron me goleadë Shkumbinin, fitojnë Partizani e Luftëtari

Kupa e Shqipërisë u rikthye sot me disa nga ndeshjet e kthimit, aty ku Partizani.