Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Duro: Na erdhi një situatë e paparashikuar, Skënderbeu nuk e ka presionin që kemi ne

Shpëtim Duro u shpreh pas ndeshjes ndaj Skënderbeut se skuadra e tij u ndëshkua nga.

Kukësi vijon përgatitjet anti-Skënderbe, verilindorët me “përforcime” para ndeshjes

Kukësi ka vijuar edhe sot me përgatitjet në prag të ndeshjes që ka të shtunën.

Rikthime të rëndësishme titullarësh, Duro i bën llogaritë ndryshe me Skënderbeun

Skuadra Kukësit do të luajë përballë Skënderbeut, në një transfertë të vështirë në javën e.

Shkëlqen sulmi për skuadrën e Kukësit, verilindorët pesë gola përballë Besëlidhjes

Klubet kanë përfituar nga pauza e kampionatit për të zbritur në fushë duke organizuar ndeshje.

FOTO / “Zeqir Ymeri” i kthyer në kantier, ja situata në impiantin e Kukësit

Skuadra e Kukësit nuk është në rrugë të mbarë, por drejtuesit e klubit, krahas synimeve.

Kukësi nuk humbet më shumë kohë, i jep fund pushimeve dhe rikthehet në fushën e blertë

Pas humbjes në kampionat ndaj Vllaznisë, drejtuesit e Kukësit kanë menduar që të largojnë presionin.

Gjici tolerant me skuadrën pas humbjes në Elbasan, verilindorët marrin disa ditë pushim

Kukësi pësoi një tjetër humbje në javën e shtatë të Kategorisë Superiore, aty ku përballë.

Duro: Nëse dalim jashtë objektivave, nuk i bëhem barrë klubit

Fillimi jo edhe aq brilant i kampionatit nga shumë prej skuadrave me pretendime të mëdha.

Duro: Jemi brenda objektivave, humbja erdhi nga paaftësia e mbrojtjes

Kukësi u mund në javën e shtatë të Superiores nga Vllaznia, aty ku humbi 1-2.

VIDEO/ Kukësi pëson humbjen e radhës, Vllaznia e mund dhe ngjitet në krye të klasifikimit

Kukësi ka marrë një tjetër goditje këtë javë në Kategorinë Superiore, teksa është mundur në.