Mund të largohet për më pak se gjysma e klauzolës, zbulohet kushti që liron Rashicën nga Verder Bremen

Milot Rashica është një nga yjet më të shndritshëm të Bundesligas këtë sezon dhe gjatë.

Trajneri që e “rriti” tregon gjithë hapat e Rashicës, nga fëmijëria në futbollin profesionist

Milot Rashica është aktualisht lojtari më i mirë i kombëtares së Kosovës. Ylli i Verder.

Ish-fantazisti i Partizanit rrëfen episodin: “Kisha harruar se skadonte pasaporta, më shpëtoi presidenti i Kosovës”

Astrit Fazliu ka provuar të luajë me disa nga skuadrat më të mira të Kosovës.

Ish-sulmuesi i Partizanit tregon episodin me presidentin: Ia shpërbleva me një gol të rëndësishëm

Ish-sulmuesi i Partizanit, Astri Fazliu tashmë aktivizohet në Superligën e Kosovës me skuadrën e Dritës,.

Rrahmanin e zëvendëson një tjetër shqiptar, te Verona mund të përfundoj Ismajli

Amir Rrahmanit i mjaftoi një sezon me Veronën për të bërë hapin e madh në.

Elozhe nga trajneri për dyshen shqiptare të Zagrebit: Janë të shpejtë si vetëtima!

Lokomotiva e Zagrebit është kthyer në një “çerdhe” për shqiptarët teksa në këtë skuadër aktivizohen.

Ish-mbrojtësi i Skënderbeut tregon ofertat: Nuk ishte Atalanta, por ishte një tjetër klub i Serisë A

Ish-mbrojtësi i Skënderbeut, Fidan Aliti tashmë po vazhdon karrierën në Suedi me skuadrën e Kalmarit..

Firmosi me Napolin, Aliaj tregon klubet e interesuara për Rrahmanin: Arsenali dhe dy ekipe të Bundesligës

Amir Rrahmani po zhvillon një sezon të shkëlqyer me Veronën, edhe pse ky ishte viti.

Alarmohet Zvicra, Kosova i ofron praninë në Europian një talenti për ta bindur

Kosova bëhet gati të afrojë një tjetër talent që ka shpëthyer në futbollin zviceran dhe.

Rashica është bindur për t’iu bashkuar gjigantëve të Bundesligas, problem mbetet vetëm shifra e blerjes

Verder Bremen është shumë pranë rënies nga Bundesliga dhe një lojtar si Milot Rashica do.