I njëjti problem si në Shqipëri, klubi i Prishtinës i dërgon mesazh qeverisë për rinisjen e kampionatit

Edhe në Kosovë, ashtu si në Shqipëri akoma nuk është vendosur një datë për rinisjen.

“Mesi i Kosovës”, Zhegrova një profil shumë i pëlqyer në Francë. E ndjek edhe Marseja

Edon Zhegrova nuk do ta vazhdojë karrierën tek Bazeli, por do i duhet të kthehet.

Rrahmani bën tamponin: Tani më thërrasin “muri”, numri 13 nuk më sjell ters

Amir Rrahmani po i kthehet pak nga pak normalitetit të stërvitjeve, edhe pse kjo plotëisht.

Sahiti: Kosova ka ekip më të mirë se Maqedonia e Veriut, në Korçë nuk kisha çfarë të bëja

Suad Sahiti, pasi la Skënderbeun dy vite më parë ka shëtitur në disa skuadra në.

FOTO/ Kosova ka një tjetër stadium të ri, pranë përfundimit “shtëpia” e Feronikelit

Federata e Kosovës tashmë është pjesëtare e qeverisë së futbollit europian dhe duhet të punojë.

Rashica, Muriqi dhe Zhegrova/ Presidenti i Federatës së Kosovës zbulon rreth të ardhmes së yjeve Dardanë

Kosova ka në gjirin e saj shumë lojtarë të talentuar ndaj jo më kot është.

Ish-mbrojtësi i Partizanit, Hoxhaj për “Vipsport”: Të ardhmen e shoh në Kosovë, ja çfarë synoj

Nertil Hoxhaj, 22-vjeçari mallakastriot është duke luajtur në Kosovë me skuadrën e Llapit, pjesë e.

Lacio hyn në garë seriozisht për Muriqin, është “gjiganti” i zgjedhur nga Inzagi

Vedat Muriqit iu desh vetëm një sezon me Fenerbahçen për të arritur të bindë elitën.

Gjigandët turq pas ish-mbrojtësit të Skënderbeut, e kanë në listën e transferimeve bashkë me një argjentinas

Ish-mbrojtësi i Skënderbeut, Fidan Aliti është duke përparuar me hapa të mëdha në karrierën e.

Gjigantët turq hidhen në garë për të siguruar shërbimet e Fidan Alitit

Fidan Aliti ka shkëlqyer në eksperiencën e tij me Kalmarin në Suedi. Mbrojtësi la Skënderbeun.