Igli Tare piketon Muriqin, në janar sulmi për yllin e Kosovës

Igli Tare ka piketuar futbollistin e radhës shqiptar për t’ia bashkuar skuadrës së Lacios dhe.

Motivimi i së hënës, FIFA zgjedh Kosovën me serinë e pathyeshmërisë prej 15 ndeshjesh

Përfaqësuesja e Kosovës ia ka dalë të befasojë edhe njëherë mbarë opinionin botëror teksa arriti.

Edhe Kosova U21 ndeshje deçizive ndaj Anglisë U21, Dardanët janë të parët në grup

Vëmendja e opinionit është tek ndeshja e nesërme ku përfaqësuesja e Kosovës do të sfidojë.

Kosova tani beson, Dardanët nisen drejt Anglisë edhe për të ruajtur rekordin

Përfaqësuesja e Kosovës është nisur ditën e sotme drejt Britanisë së Madhe, atje ku ditën.

Kosova zhvillon seancën e fundit në “Fadil Vokrri”, trajneri e ndan skuadrën në dy grupe!

Kombëtarja e Kosovës e ka zhvilluar seancën e fundit stërvitore në stadiumin “Fadil Vokrri” sot.

Miqësore luksi për skuadrën e Mezanit, fiton në Zvicër me golat e dy ish-ëve të Superiores

Gjilani duke përfituar edhe nga ndërprerja e kampionatit të Superligës së Kosovës, ka udhëtuar drejt.

Formacioni i mundshëm/ Kosova U21 në hapat e ekipit A, Anglinë e sfidojnë dy lojtarë të Superiores

Kosova arriti të marrë një fitore të rëndësishme ndaj Çekisë dhe e sheh veten pranë.

Euro 2020/ Formacioni më i mirë, bëjnë pjesë Vojvoda dhe dy “masakruesit” e Shqipërisë

Kjo javë ka qenë e mbushur me ndeshje ndërkombëtare, ku në fushë kanë zbritur të.

Rrëfimi i Hadërgjonajt për “Daily Mail”: Kur ulemi bisedojmë për luftën, në Kosovë takoj të prekurit e luftës

Pak kohë më parë, Florent Hadërgjonaj vendosi të largohej nga Zvicra dhe të niste një.

FOTO/ Një risi në dizajn, Kosova prezanton fanellën e zezë me të cilën luan ndaj Anglisë

Kosova po shkruan histori në futbollin Europian duke qenë se vetëm 3 vite më parë.