VIDEO / Fidan Aliti gjen përsëri rrjetën, skuadra siguron mbijetesën në elitë

Fidan Aliti do të vazhdojë të luajë në elitën e futbollit suedez edhe në sezonin.

IPKO Superliga/ Dy kryesueset ndalen në shtëpi, Gjilani dhe Ballkani nuk arrijnë të shkëputen

Kampionati i Kosovës ka mbyllur javën e 15 teksa në fushë zbritën dy kryesuesit Gjilani.

Ipko-Superliga/ Prishtina dhuron spektakël dhe goleadë në transfertë, Drita barazon sërish

Janë luajtur sot disa nga ndeshjet e javës së 15 të Ipko-Superligës në Kosovë, aty.

Muriqi shtoi edhe dy gola tjerë në koleksion, starti më i mirë në karrierë për sulmuesin shqiptar

Vedat Muriqi është i papërmbajtshëm. Në sfidën e djeshme të kampionatit turk, sulmuesi ndihmoi Fenerbahçen.

VIDEO/ Vedat Muriqi shkëlqen me dopietë në “derbin shqiptar”, ngjit skuadrën e tij në vendin e parë

Vedat Muriqi padyshim që po kalon një moment fantastik në kampionatin turk, aty ku sot.

Trajneri i Kosovës shpall listën e lojtarëve për sfidën ndaj Çekisë dhe Anglisë, një hyrje e re për Dardanët

Tekniku i përfaqësueses së Kosovës, Bernard Shaland, ka shpallur ditën e sotme listën e lojtarëve.

Muriqi shfaq ambicien: Një nga ëndrrat e mia është Anglia, dua të fitoj kampionatin në Turqi

Vedat Muriqi vazhdon të jetë një nga protagonistët kryesorë në këtë sezon për skuadrën e.

Anglia zyrtarizon listën e lojtarëve për ndeshjen ndaj Kosovës, britanikët kanë sulm yjesh

Trajneri i Kombëtares së Anglisë, Garet Sauthgejt ka shpallur listën e lojtarëve të grumbulluar për.

Ish-trajneri i Flamurtarit dhe Luftëtarit, Mezani: Gjilani po dëmtohet nga arbitrat, nuk mund të tallen

Ish-trajneri i Flamurtarit, Luftëtarit dhe Laçit në Kategorinë Superiore, Gentian Mezani, tashmë po përjeton një.

IPKO Superliga / Mbyllet java e 14, Gjilani i Mezanit rimerr kreun, Progni gjen golin

Janë luajtur sot dy ndeshje të javës së 14-të të IPKO Superligës së Kosovës. Ferizaj.