Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Prishtina e Dallkut tjetër hap fals, i largohet dhe më shumë kreut

Një sfidë e prapambetur është luajtur sot në IPKO Superligën e Kosovës, ajo mes Prishtinës.

Agjenti i Rrahmanit, Aliaj: Më e lehtë me Kumbullën në krah, në verë e kërkonin Sëlltiku dhe Standarti

Amir Rrahmani ka qenë protagonist i një starti fantastik të sezonit. Futbollisti i përfaqësueses së.

Si një finale për Kosovën, Çekia i rezervon më pak se 1000 bileta tifozëve Dardanë

Në muajin e ardhshëm, Kosova do të udhëtojë drejt Çekisë për t’u ndeshur me Kombëtaren.

Presidenti i Federatës së Kosovës: Shpresoj që një ditë të jemi në një ngjyrë, kemi mentalitet fituesi

Pas ndeshjes mes Kombëtares të Shqipërisë U 21 dhe asaj U 21 të Kosovës, presidenti.

FOTO + VIDEO / Luftë në rrjet! Në Kosovë “djeg” humbja e Shpresave, nga “Bushi bir k****” te “pse festuat”

Humbja e Kosovës përballë përfaqësueses U21 të Shqipërisë është kthyer brenda pak orësh në objekti.

Trajneri i Kosovës U21: Ndoshta janë të mirë, por Shqipëria nuk e meritoi. Nuk i dua fitoret pa luajtur futboll

Trajneri i Kosovës U21, Rafet Prekazi, mendon se ndeshja e humbur sot përballë Shpresave kuqezi.

VIDEO / Dallku nuk i kursen talljet: Duhet falënderuar portieri i Malit të Zi, e bëri punën siç duhet

Kosova arriti të merrte një fitore jo shumë të vuajtur kundër Malit të Zi me.

VIDEO/ “Bisha” Muriqi shpreh talentin edhe me këngë: Zemrën ma ke thy

Kosova po kalon një moment fantastik duke arritur të marrë një tjetër fitore të madhe.

Formacioni i mundshëm/ Dy titullarë nga Superiorja, Kosova vjen me mungesa ndaj kuqezinjve

Kosova U21, sot ka një ndeshje shumë të rëndësishme përballë Shqipërisë U21, aty ku do.

VIDEO/ Lojtarët dhe tifozët Dardanë bëhen një, në stadium buçet kënga “Besa-Besë”

Në mbrëmjen e djeshme, Kosova ka marrë një trepikësh mjaft të rëndësishëm përballë Malit të.