Ndeshja përballë Anglisë, trajneri Bushi shpall listën e lojtarëve të grumbulluar

Shqipëria e 21-vjeçarëve do të luajë ndeshjen e radhës kualifikuese për europianin e kësaj grupmoshe.

VIDEO / 30 metra sprint me top në këmbë, goli i Brojës kthen Çelsin U23 në vendin e parë

Armando Broja, ndonëse vetëm 18-vjeçar, po shkëlqen me fanellën e skuadrës së Çelsit U23, duke.

VIDEO / Supergol në shtesë, sulmuesi i Kombëtares U19 i siguron pikë Empolit

Kleis Bozhanaj pak nga pak po bëhet një emër i njohur edhe në futbollin italian..

Broja: I lumtur nëse marr ftesë nga Kombëtarja A, shpresoj të kem minuta me ekipin e parë të Çelsit

Pas ndeshjes së fituar 2-1 ndaj Kosovës U 21, sulmuesi i Shpresave Armando Broja është.

Bushi: Muriqi nuk ka qenë lojtar kushedi, pranojnë Shqipërinë dhe më pas fikin telefonin e shkojnë te Kosova

Shqipëria U21 arriti të merrte një fitore me rezultatin 2-1 kundër Kosovës U21, fitore kjo.

Bushi: E dominuam takimin, dua të fitoj edhe në kalçeto kundër vëllait tim

Trajneri i Kombëtares U 21, Alban Bushi, ka dalë ditën e sotme në konferencë për.

Trajneri i skuadrës së Kosovës elozhe për sulmuesin e talentuar shqiptar: Mbajeni mend këtë emër

Ditën e djeshme në kuadër të fushatës eliminatore për europianin e të rinjve, përballë ishin.

Presidenti i Federatës së Kosovës: Shpresoj që një ditë të jemi në një ngjyrë, kemi mentalitet fituesi

Pas ndeshjes mes Kombëtares të Shqipërisë U 21 dhe asaj U 21 të Kosovës, presidenti.

VIDEO / Në zemër janë kuqezi, futbollistët e Kosovës U21 këndojnë Himnin e Flamurit

Shumë herë kemi menduar se si do të jetë në një përballje zyrtare futbolli mes.

Suksesi i parë pas 2 vitesh, Bushi: Kjo ishte fitorja e radhës, duam të mundim edhe Anglinë

Trajneri i përfaqësues shqiptare Shpresa, Alban Bushi, mendon se ky ekip mund të sigurojë rezultate.