Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Trajneri i skuadrës së Kosovës elozhe për sulmuesin e talentuar shqiptar: Mbajeni mend këtë emër

Ditën e djeshme në kuadër të fushatës eliminatore për europianin e të rinjve, përballë ishin.

Presidenti i Federatës së Kosovës: Shpresoj që një ditë të jemi në një ngjyrë, kemi mentalitet fituesi

Pas ndeshjes mes Kombëtares të Shqipërisë U 21 dhe asaj U 21 të Kosovës, presidenti.

VIDEO / Në zemër janë kuqezi, futbollistët e Kosovës U21 këndojnë Himnin e Flamurit

Shumë herë kemi menduar se si do të jetë në një përballje zyrtare futbolli mes.

Suksesi i parë pas 2 vitesh, Bushi: Kjo ishte fitorja e radhës, duam të mundim edhe Anglinë

Trajneri i përfaqësues shqiptare Shpresa, Alban Bushi, mendon se ky ekip mund të sigurojë rezultate.

VIDEO / Dueli mes Shpresave, “Kuqezinjtë” nënshtrojnë “Dardanët” në 5 minuta

Kombëtarja shqiptare Shpresa ka mundur sot atë të Kosovës me shifrat 2-1 në duelin e.

FOTO / Tifozë të Shqipërisë dhe Kosovës përkrah, “Elbasan Arena” përgatitet për duelin e Shpresave

Dueli i sotëm me Shqipërisë dhe Kosovës për U21 ka parë të bëhen bashkë përsëri.

Shqipëria U21, formacioni i mundshëm/ Bushi nuk preferon surpriza, sulmi i besohet Brojës

Shqipëria U21 do të luajë sot ndeshjen e saj të pestë zyrtare në kualifikueset e.

Sot luhet derbi shqiptar, kuqezinjtë e Bushit sfidojnë Kosovën U21

Pas fitoreve që arritën të merrnin Shqipëria dhe Kosova mbrëmjen e djeshme, sot e ka.

Reja: Po krijojmë një skuadër të vërtetë dhe me cilësi, më vjen keq për ata që nuk luajtën

Edi Reja u shpreh mjaft i lumtur pas ndeshjes kundër Moldavisë, aty ku fituan 4-0..

Kapiteni i U 21, Kallaku: Kualiteti jonë më i lartë se i Kosovës, vëllezër jemi pas ndeshjes

Së bashku me trajnerin Alban Bushi, i pranishëm në konferencën për shtyp ishte edhe kapiteni.