Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

E kërkonin Zvicra dhe Maqedonia, talenti i Jang Bojsit zgjedh Shqipërinë

Kombëtarja shqiptare kohët e fundit po përballet me problemin e largimit të futbollistëve të cilët.

Shqipëria U19/ Dede publikon listën, lojtarë nga Çelsi e Bajerni: Kemi edhe në Zvicër e Gjermani

Shqipëria U19 ka një takim miqësor ndaj Maqedonisë në datën 24 mars në stadiumin ‘Skënderbeu’.

Trajneri i Fiorentinës me elozhe për Laktin: Luftëtar i vërtetë, do që të luajë edhe i dëmtuar

Erald Lakti duket se ka fituar shumë besimin e trajnerit të Primaverës së Fiorentinës, Emiliano.

Kroacia kthehet në minierë ari për Shqipërinë, shkëlqejnë dy shqiptarë të tjerë

Kampionati kroat është kthyer në një nga kampionatet më të preferuara për futbollistët shqiptarë të.

U largua si zhgënjim nga Kombëtarja U19, Bogdani: Po kërkoj ekip në Itali!

Erjon Bogdani shpreson që të ketë një karrierë të suksesshme si trajner, po aq sa.

Broja dhe Bani, “anglezët” e Shqipërisë tregojnë ëndrrat kuqezi

Armando Broja dhe Alkeo Bani janë dy prurjet më të reja në radhët e Shqipërisë..

Historia prekëse/ Dëmtimi me Kombëtaren dhe rikthimi në fushë pas 5 vitesh, Aliu: Nuk e mendoja kurrë rikthimin

Shprehja e famshme ‘shpresa vdes e fundit’ mund të ketë qenë padyshim motivimi më i.

U shkarkua si trajner i Kombëtares, Bogdani tregon të ardhmen në futbollin italian

Pas një aventure të suksesshme si futbollist i Kombëtares por edhe në Itali, Bogdani provoi.

Një skuadër me shumë shqiptarë, talenti i Kombëtares drejt hapit të madh te Lacio

Në vitet e fundit, Lacio është kthyer në një skuadër të mbushur me futbollistë shqiptarë.

Largohet nga Hellas Verona, mbrojtësi shqiptar firmos te një tjetër klub italian

Merkatoja e janarit ka qenë mjaft aktive në Itali, sidomos te klubet modeste që kanë.