Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Festë kuqezi në Itali, Lacio e shqiptarëve fiton kampionatin e të rinjve

Lacio e shqiptarëve ka triumfuar në Kupën e Italisë pak ditë më parë por një.

Shqipëria U18 ia del në provën e dytë, fiton minimalisht ndaj Maqedonisë së Veriut

Pas një barazimi me rezultatin 2-2 të arritur pak ditë më parë në Librazhd, Shqipëria.

Portieri i Kombëtares U-18, Çeka: Kombëtarja ndjenja më e bukur në botë, çdo ndeshje si finale

Së bashku me trajnerin Nevil Dede, në konferencë para mediave ishte dhe portieri i Kombëtares.

Dede: Moshat kërkojnë projekte afatgjata, me Rejën fryma e bashkëpunimit do jetë e lartë

Trajneri i Kombëtares së moshave U18, Nevil Dede ka dalë në një konferencë për shtyp,.

Shqipëria U-18 barazon në miqësoren e parë me Maqedoninë e Veriut, shënojnë tre shqiptarë

Kuqezinjtë 18-vjeçarë, të drejtuar nga trajneri Nevil Dede, e kanë mbyllur në barazim 2-2 ndeshjen.

Kombëtaret e moshave për turp, FSHF i kërkon UEFA-s organizimin e Europianit

Për Federatën Shqiptare të Futbollit rëndësi ka vetëm imazhi dhe jo rritja e nivelit të.

Shqipëria U-19, humbje me përmbysje në miqësoren me Maqedoninë e Veriut

Shqipëria U-19 është mundur sot në Ohër, në miqësoren e dytë me Maqedoninë e Veriut..

Dede: Duhet të korrigjohemi në mbrojtje e sulm, ja çfarë pres nga skuadra

Trajneri i Kombëtares U-19, ka folur për “Supersport” pas barazimit 1-1 me Maqedoninë e Veriut.

Shqipëria U-19 nuk fiton dot as testin ndaj Maqedonisë

U zhvillua sot në stadiumin “Skënderbeu” të qytetit të Korçës sfida miqësore mes Shqipërisë U-19.

Zhgënjeu te Shqipëria U19, Bogdani: Nuk është e drejtë që trajneri të bëhet kurban për ekipin

Erjon Bogdani nuk ka arritur deri tani që karrierën e tij të pasur si futbollist,.