Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

E konfirmon Interi, sulmuesi vendos të lërë Kosovën për Shqipërinë

Një tjetër futbollist i talentuar ka vendosur t’i japë lamtumirën përfaqësueses së Kosovës për të.

“Dedikimi për golat, stërvitja me Çelsin dhe Ronaldo”, Broja i thotë të gjitha: Zgjodha Shqipërinë se këtu kam gjakun

Shqipëria U21 fitoi ndaj Uellsit, por më shumë se rezultati fitoi një sulmues që në.

VIDEO/ Tirana e ka ekspertin e penalltive ne skuadër, Muçi shënon supergola ndaj Kosovës

Shqipëria U19 ka arritur të marrë një fitore edhe ën ndeshjen e dytë miqësore duke.

Muçi dhe Broja të papërmbajtshëm, Shqipëria U-19 mund përsëri Kosovën

Tjetër fitore e Shqipërisë U-19 ndaj Kosovës. Skuadra e drejtuar nga trajneri Nevil Dede fitoi.

VIDEO / Dy golat e Ernest Muçit me kombëtaren, Tirana e ka që tani 10-ën e së ardhmes

Prej shumë vitesh, Tirana është larg çdo lloj pritshmërie që kanë ififozët e këtij ekipi.

Dede: Qëllimi të afrojmë sa më shumë lojtarë nga kampionati vendas, përballjet me Kosovën interesante

Trajneri i Kombëtares U19, Nevil Dede në konferencën për shtyp ku prezantoi dy sfidat miqësore.

Miqësorja me Kosovën, Shqipëria U19 shpall listën e lojtarëve të grumbulluar

Trajneri i Shqipërisë U 19, Nevil Dede ka zyrtarizuar listën e të grumbulluarve për dy.

Luhen dy miqësore me Kosovën, grumbullohet një tjetër talent nga Lacio

Shqipëria U19 ka dy ndeshje miqësore pak ditë më vonë ndaj Kosovës dhe në prag.

Shqipëria U18 përgatitet për një turne, grumbullohen futbollistë nga ekipe të njohura

Shqipëria U18 do të marrë pjesë në një turne miqësor që do të zhvillohet në.

Shqipëria U19 miqësore ndaj Kosovës U19, ende nuk është publikuar lista e lojtarëve

Më datat 3 dhe 5 qershor, Kombëtarja e Shqipërisë U19 do të zhvillojë dy ndeshje.