Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Dede pas fitores: U shpërblyen 8 muaj punë, të vazhdojmë kështu

Shqipëria U-19 e Nevil Dedes arriti që të fitojë me rezultatin 3-1 ndaj ekipit të.

Shqipëria U 19 triumfon në miqësore, kuqezinjtë e vegjël i nderon talenti i Tiranës

Shqipëria U 19 ka zbritur ditën e sotme në fushë ku përballë kishte moshatarët e.

Shpresat nuk dinë të fitojnë as në miqësore të lehta, i ndalin edhe 19-vjeçarët

Shqipëria U21 po përgatitet për ndeshjen e datës 15 ku përballë do të ketë Kosovën.

Kombëtarja U 19 humbet talentin që vjen nga Anglia, në vend të tij grumbullohet futbollisti i Teutës

Kombëtarja U 19 ka nisur prej disa ditësh grumbullimin dhe ka nisur nga puna për.

Shpresat e U-21 test me Kombëtaren e Nevil Dedes

Kanë zbardhur listat dhe tashmë janë duke menduar për listat respektive, por duket se nesër.

Shqipëria U19 humb yllin “anglez” për ndeshjen ndaj Polonisë

Trajneri i përfaqësueses shqiptare U19, Nevil Dede, do të ketë një element cilësor më pak.

Kombëtarja U-19 / Trajneri Dede: Po punojmë për perspektivën, Polonia kundërshtar real për forcat tona!

Trajneri i Kombëtares U-19, Nevil Dede, pasi ka shpallur listën, ku bien në sy edhe.

Kombëtarja U 19 nis stërvitjen, përgatitje para miqësores ndaj Polonisë

Kombëtarja U 19 ka planifikuar të luajë një ndeshje miqësore më datë 14 tetor ndaj.

Shqipëria U19 planifikon miqësore me Poloninë, merr ftesë një tjetër sulmues nga Anglia

Shqipëria U19 do të zhvillojë një ndeshje miqësore në datën 14 tetor, ku përballë do.

Prova e fundit para Europianit, Shqipëria U19 luan ndaj Polonisë

Përfaqësuesja shqiptare e futbollit U19 bëhet gati për ndeshjet e fazës së parë të kualifikueseve.