Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

5 shqiptarë të Sienës i bashkohen stazhit të kombëtares në Itali

5 futbollistë shqiptarë të skuadrës së të rinjve të Sienës janë thirrur për stazh në.

Fillojnë grumbullimet e moshave në Itali, 6 shqiptarë nga klubi i Parmës

Në datën 15 Dhjetor në qytetin e Milanos do të zhvillohen grumbullimet e përvitshme të.

“Cristiano Ronaldo” shqiptar, nga Tau Calcio te U 17 e Mustedanagic

Nga Tau Calcio te Fiorentina për të debutuar te Kombëtarja shqiptare U-17. Po flasim për.

FOTO / Kombëtaret e moshave prekin fundin, na e kalojnë edhe Ishujt Faroe

“Kombëtaret e moshave kanë si objektiv që të prodhojnë lojtarë të cilët në të ardhmen.

Shqipëria U17 e mbyll me fitore të thellë, e treta në grupin e saj

Kombëtarja shqiptare U17 e ka mbyllur me një fitore pjesëmarrjen e saj në këtë edicion.

Shqipëria U17 përsëri e pafat, edhe Spanja e mund në limit

Minutat e fundit i kanë kushtuar përsëri shumë shtrenjtë Shqipërisë U17, e cila është mundur.

Shqipëria U17 mundet nga Kroacia, e vendos një penallti 2 minuta para fundit

  Kombëtarja shqiptare e futbollit U17 ka debutuar me një humbje në turin e parë.

Mustedanagic sfidon Spanjën dhe Kroacinë: Ju favorit, por ne kemi fanatizmin!

Trajneri kombëtares së moshave U 17, Dzemal Mustedanagic ka dalë pak minuta më parë në.

Kombëtarja U-17/ Trajneri Mustedanagic publikon listën e lojtarëve për Eliminatoret

Kombëtarja shqiptare e futbollit, mosha U-17 e drejtuar nga trajneri Dzemal Mustedanagic do të zhvillojë.

Trajneri Mustedanagiç zbardh listën e kombëtares së 17-vjeçarëve

Kombëtarja U-17 zhvillon një turne miqësor në Kazakistan dhe trajneri i saj, Xhemal Mustedanagiç ka.