Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

VIDEO / Kombëtarja U-16 fiton me përmbysje ndaj San Marinos dhe shpallet fituese e turneut

Kuqezinjtë 16-vjeçarë kanë mundur edhe San Marinon, 3-1,duke u shpallur kështu fitues të turneut miqësor.

Shqipëria U16 triumfon përsëri, pranë fitores së turneut të UEFA-s

Përfaqësuesja shqiptare U16 ka fituar sot edhe ndeshjen e dytë në turneun e zhvillimit të.

Shqipëria e Mustedanagiç e nis mbarë turneun, ia del ndaj Italisë

Në turneun që po zhvillohet në San Marino, “UEFA Development U16”, Shqipëria U-16 e drejtuar.

Lista me të grumbulluarit/ Mustedanagiç: Do të përzgjedh më të mirët, ka shumë kualitete

Shqipëria U17 do të zhvillojë një turne miqësor në San Marino, ku në provë do.

Shqipëria U-16 publikon listën e të grumbulluarëve, gjysma e lojtarëve luajnë jashtë Shqipërisë

Xhemal Mustendanagiç ka publikuar listën me futbollistët e grumbulluar që do të përfaqësojnë Shqipërinë U16,.

Mustedanagiç grumbullon 23 lojtarë në Durrës, talente dhe nga Milani, Valencia e Totenhemi

Trajneri i Kombëtares U-17, Xhemal Mustedanagiç, ka shpallur sot listën e lojtarëve që ka grumbulluar.

LISTA / Grumbullohet Kombëtarja U-15, vetëm 5 futbollistë nga jashtë Shqipërisë

Trajneri i përfaqësueses U15, Eqerem Memushaj, ka shpallur sot listën e futbollistëve për një grumbullim.

Mustedanagiç: Shqipëria për 4-5 vjet në 20 kombëtaret më të mira në Europë

Trajneri i U17 të Shqipërisë, Xhemal Mustedanagiç ka folur në konferencë për shtyp sot për.

Seleksionimi/ 65 futbollistë shqiptarë testohen në Selanik

65 futbollistë të moshës nga 13-17 vjeç kanë zhvilluar testet seleksionuese për programin e Sektorit.

Short i mirë për Kombëtaren U-17, ndeshjet luhen në Shqipëri tetorin e ardhshëm  

Në Nion të Zvicrës është hedhur shorti për kualifikueset e Europianit të 17-vjeçarëve, edicioni 2018-2019..