Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Të hënën firma, talenti i përfaqësueses U17 drejt Torinos

Sulmuesi i përfaqësueses U17 të futbollit, Brijan Ibrahimi, bëhet gati për hapin e radhës në.

Zyrtare/ Talenti i Shqipërisë U17 firmos te Çelsi

Numri i shqiptarëve që luajnë në Europë dhe me klube elitare, sa vjen e shtohet..

Ndeshje që gjithmonë i shërbejnë trajnerit, por të rinjtë e Shqipërisë humbin sërish në miqësore

Kombëtarja shqiptare U-17 e ka humbur takimin e dytë miqësorë ndaj Bosnje- Herecegovinës me rezultatin.

Planifikohen miqësoret e radhës, Shqipëria e Mustedanagiç njeh kundërshtarët

Trajneri i Shqipërisë U17, Xhemal Mustedanagiç po bën një punë fantastike me të rinjtë kuqezi,.

Historitë e vjetra rikthehen për Shqipërinë, Mustedanagiç: Çavo zgjodhi Greqinë, Muka ende nuk është i bindur

Trajneri i përfaqësueses së 17-vjeçarëve të Shqipërisë, Xhemal Mustedanagiç njihet si një personat që ka.

Mustedanagiç grumbullon sërish Kombëtaren, fton 2 futbollistë nga Parma dhe 2 nga Sampdoria

Sa i përket ekipeve zinxhir të Kombëtares, një punë mjaft të mirë po bën tekniku.

Jo vetëm Rada, një tjetër mbrojtës i Interit grumbullohet nga Shqipëria

Pas Armand Radës i cili luan për Interin dhe që u grumbullua nga Alban Bushi.

Mahmutaj, një “diamant” shqiptar në Francë

Shumë futbollistë të talentuar shqiptarë po rriten në vende të ndryshme të Europës. Por, njëri.

Luhet miqësorja e dytë, Shqipëria U15 barazon ndaj Kosovës

Është luajtur ndeshja miqësore mes Shqipërisë U15 dhe Kosovës U15 në stadiumin “Loro Boriçi” të.

Shqipëria U15 barazon ndaj Kosovës, trajnerët shprehen të kënaqur nga loja e skuadrave

Shqipëria U15 ka barazuar në “Elbasan Arena” përballë Kosovës U15 me rezultatin 1-1, në një.