Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Trajneri Panuçi dhe dy legjenda kuqezi ndjekin seleksionimet në Itali

Trajnerët ekipeve kombëtare të moshave kanë filluar një tur seleksionimesh brenda dhe jashtë vendit. Radhën.

Frikë nga Greqia, Bushi do të grumbullojë një 17-vjeçar me Shpresat

Nis lufta mes Shqipërisë dhe Greqisë për një tjetër talent futbolli, një djalosh shumë premtues.

Falet vetëm Alban Bushi, ndryshojnë trajnerët e kombëtareve të moshave

Armand Duka do të bëjë ndryshime në ekipet kombëtare të moshave, e ka thënë vetë.

Përgatitet “gijotina” te Kombëtaret e moshave, Duka: Mund të ndryshohen të gjithë trajnerët

Paraqitjet e dobëta që kanë dhuruar përfaqësueset e moshave të Shqipërisë mund të sjellin ndryshime.

Babai i Mollës tregon prapaskenat: FSHF nuk i çonte ftesë zyrtare Bolonjës, te Shqipëria ka padrejtësi

Portieri Marko Molla është bërë tashmë një çështje kuqezi. Ai la Kombëtaren U-17 të Shqipërisë.

Shqipëria U17 kujtohet të fitojë ndaj 8 futbollistëve, nuk mjafton për të kaluar në turin tjetër (VIDEO)

Shqipëria U17 ia ka dalë më në fund që të fitojë një ndeshje në eliminatoret.

Shqipëria e femrave u17 i mbyll kualifikueset me humbje dhe me 24 gola të pësuar (FOTO)

Kombëtarja e Shqipërisë për femra u17 ka pësuar humbjen e tretë në kualifikueset e Europianit.

Ekskluzive / Skandal menaxhimi! Italia i vodhi Shqipërisë U17 portierin në grumbullim (FOTO)

Përfaqësueset shqiptare të moshave janë bërë së fundmi objekt kritikash për shkak të paraqitjeve të.

Kriza e kombëtareve, Jupi: Vjen se jemi popull që shohim shumë, por luajmë pak futboll

Redi Jupi, ish-futbollist e trajner në ekipet kombëtare, mendon se kriza që po shfaqin ekipet.

Shqipëria U17 si Kombëtarja A, mundet edhe kur dominon (VIDEO)

Shqipëria U17 është mundur edhe në ndeshjen e dytë zyrtare të trofeut të organizuar nga.