Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Shqipëria U17 nis avazin, mundet në turne zyrtar nga kundërshtar modest

Shqipëria U17 ka pësuar një humbje në ndeshjen e saj të parë në turneun ‘UEFA.

Beqiri jep besim për Kombëtaren: Po rritet një brez me shumë talent, kërkime edhe në Skandinavi

Shqipëria U17 do të zhvillojë një turne në muajin mars në shtetin e Maltës. Të.

Një Kombëtare edhe për Agustin Kolën, FSHF i jep femrat U17

Federata Shqiptare e Futbollit vazhdon me planin e  saj për të afruar ish-futbollistët e njohur.

Shtohen shqiptarët në Itali, talenti kuqezi firmos me Bolonjan

Numri i futbollistëve shqiptarë të cilët lujnë në kampionatin italian është realtivisht i lartë. Çdo.

Një sinjal shprese nga Shqipëria U-17, fiton ndeshjen e fundit në turneun e Turqisë

Kuqezinjtë 17-vjeçarë, të drejtuar nga Elvin Beqiri, kanë fituar në ndeshjen e tretë të turneut.

VIDEO / Dy autogola qesharakë, Kombëtarja U17 mundet sërish në Turqi

Ditën e djeshme, Shqipëria U17 që drejtohet nga Elvin Beqiri u mund nga Anglia me.

Kuqezinjtë e Elvin Beqirit rezistojnë vetëm 45 minuta, mposhten nga Anglia  

Kombëtarja e 17-vjeçarëve, e drejtuar nga trajneri shkodran Elvin Beqiri, e ka humbur ndeshjen e.

Alban Hasani kundër Beqirit dhe sistemit: Grumbullohen lojtarë nga ekipe amatore dhe harrohet Vllaznia

Gjatë ditës së sotme, u publikuan listat me futbollistët e grumbulluar për grupmoshat e U17.

Beqiri: Fokusin e kam te tregu vendas, shoh dëshirë të madhe për të luajtur me Shqipërinë

Trajneri i Kombëtares U17 ka dalë sot para mediave, ku ka folur për turneun miqësor.

Kombëtarja U-17 nis përgatitjet, merr pjesë në turneun e 8 shteteve në Turqi

Kombëtarja U-17 do të marrë pjesë në një turne që zhvillohet pas disa ditësh në.