Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Stiven Xherard nuk heq dorë nga shqiptarët, piketon talentin e Shqipërisë U17

Eksperienca me Eros Grezdën në vitin e tij të parë te Rejnxhërs nuk shkoi ashtu.

Italia ia rrëmbeu Shqipërisë, portierin shqiptar e krahasojnë me Oblak

Këto ditë është zhvilluar Kampionati Europian për Kombëtaret U17. Një turne që në fund pa.

Shqipëria U16 nis të bëhet e frikshme, fiton tjetër përballje në Turqi

Shqipëria U16 ka bërë një tjetër paraqitje të mirë në Turqi, duke marrë edhe fitoren.

Lojtarë nga Xhenoa dhe Uatfordi, të rinjtë e Shqipërisë në tjetër turne miqësor

Shqipëria U16 vetëm pak ditë më parë, mbylli turneun ‘UEFA Development U16’ duke regjistruar 3.

Shqipëria U16 e bën rrugë, mundet edhe në ndeshjen e fundit nga Sllovenia

Shqipëria U16 duket se është abonuar me humbjet duke qenë se e ka mbyllur turneun.

Beqiri zbardh listën e U-16, lojtarë nga Totenhem e Parma të grumbulluar

Kombëtarja shqiptare e 16 vjeçarëve e drejtuar nga Elvin Beqiri ka filluar ditën e sotme.

UEFA vë në provë kuqezinjtë, Shqipëria U16 luan javën tjetër ndaj Italisë

Kombëtarja shqiptare e futbollit U16 (ditëlindja 2003) do të marrë pjesë në një nga turnetë.

Kombëtaret e moshave për turp, FSHF i kërkon UEFA-s organizimin e Europianit

Për Federatën Shqiptare të Futbollit rëndësi ka vetëm imazhi dhe jo rritja e nivelit të.

Pësoi 2 gola në 2 minuta, FSHF nuk publikon humbjen e thellë të Kombëtares U17

Përfaqësuesja shqiptare U17 ka mbyllur me një disfatë shumë të thellë pjesëmarrjen e saj në.

Shqipëria U17 dështon ndaj Skocisë, humbja e dytë në turneun e Maltës

Pas disfatës në ndeshjen e kaluar ndaj skuadrës së Maltës me rezultatin 2-0, Kombëtarja U17.