Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Ekskluzive/ Nuk ka rikthim në Superiore, Rubin Hebaj firmos sot në Ukrainë

Rubin Hebaj mbylli aventurën e tij në Kategorinë Superiore, duke u shpallur kampion me Partizanin,.

Lista / Lojtarë nga kampionatet më të forta në Europë, Shqipëria U17 mblidhet për dy miqësoret

Përfaqësuesja shqiptare e futbollit U17 do të nisë që nga dita e nesërme grumbullimin e.

Shqipëria U 17 grumbullohet në Shkodër, në plan dy miqësore me Bosnje Hercegovinën

Shqipëria U 17 do të nisë më datë 9 gusht grumbullimin teksa është parashikuar të.

Dy miqësore me Bosnjën për Shqipërinë U17, talente nga jashtë për kuqezinjtë

Kombëtarja shqiptare e futbollit U17 do të zhvillojë në muajin gusht dy miqësore shumë të.

Iku nga grumbullim i Shqipërisë për një tjetër kombëtare, Molla: Kisha një mundësi, me zemër jam shqiptar

Futbollistët të cilët i kanë përgjigjur negativisht një ftese nga Shqipëria për të luajtur për.

Fitore dhe barazim në turne ndërkombëtar, Shqipëria U15 luan dy ndeshje në një ditë

Shqipëria U15 ka luajtur sot dy ndeshje në turneun ndërkombëtar që luhet në Kroaci duke.

Shqipëria U16 e nis turneun me dy ndeshje në ditë, barazon të parën ndaj SPAL

Shqipëria U16 po merr pjesë në një turne ndërkombëtar të quajtur “Etlinger 2019” dhe ë.

Shqipërinë U17 e ndëshkon një shqiptar, kuqezinjtë munden nga Maqedonia e Veriut

Shqipëria U17 ka pësuar ditën e sotme një humbe me rezultatin 1-0 në ndeshjen miqësore.

Ndeshjet miqësore ndaj Maqedonisë së Veriut, Shqipëria U-17 publikon listën e të grumbulluarve

Shqipëria U-17 ka publikuar listën e lojtarëve të grumbulluar për dy ndeshjet miqësore ndaj Maqedonisë.

Shqipëria U16 konfirmon pjesëmarrjen në turne ndërkombëtar, skuadra me emër përballë kuqezinjve

Shqipëria U16 do të luajë një turne miqësor në Kroaci duke nisur nga dita e.