VIDEO / Kombëtarja U-16 fiton me përmbysje ndaj San Marinos dhe shpallet fituese e turneut

Kuqezinjtë 16-vjeçarë kanë mundur edhe San Marinon, 3-1,duke u shpallur kështu fitues të turneut miqësor.

Shqipëria U16 triumfon përsëri, pranë fitores së turneut të UEFA-s

Përfaqësuesja shqiptare U16 ka fituar sot edhe ndeshjen e dytë në turneun e zhvillimit të.

Shqipëria e Mustedanagiç e nis mbarë turneun, ia del ndaj Italisë

Në turneun që po zhvillohet në San Marino, “UEFA Development U16”, Shqipëria U-16 e drejtuar.

Lista me të grumbulluarit/ Mustedanagiç: Do të përzgjedh më të mirët, ka shumë kualitete

Shqipëria U17 do të zhvillojë një turne miqësor në San Marino, ku në provë do.

Shqipëria U-16 publikon listën e të grumbulluarëve, gjysma e lojtarëve luajnë jashtë Shqipërisë

Xhemal Mustendanagiç ka publikuar listën me futbollistët e grumbulluar që do të përfaqësojnë Shqipërinë U16,.

Mustedanagiç grumbullon 23 lojtarë në Durrës, talente dhe nga Milani, Valencia e Totenhemi

Trajneri i Kombëtares U-17, Xhemal Mustedanagiç, ka shpallur sot listën e lojtarëve që ka grumbulluar.

LISTA / Grumbullohet Kombëtarja U-15, vetëm 5 futbollistë nga jashtë Shqipërisë

Trajneri i përfaqësueses U15, Eqerem Memushaj, ka shpallur sot listën e futbollistëve për një grumbullim.

Mustedanagiç: Shqipëria për 4-5 vjet në 20 kombëtaret më të mira në Europë

Trajneri i U17 të Shqipërisë, Xhemal Mustedanagiç ka folur në konferencë për shtyp sot për.

Seleksionimi/ 65 futbollistë shqiptarë testohen në Selanik

65 futbollistë të moshës nga 13-17 vjeç kanë zhvilluar testet seleksionuese për programin e Sektorit.

Short i mirë për Kombëtaren U-17, ndeshjet luhen në Shqipëri tetorin e ardhshëm  

Në Nion të Zvicrës është hedhur shorti për kualifikueset e Europianit të 17-vjeçarëve, edicioni 2018-2019..