Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Shqipëria U17 mbyll me një barazim përgatitjet për Kampionatin Europian

Kombëtarja shqiptare U17 ka mbyllur në mënyrën më të mirë të mundshme përgatitjet e saj.

Shqipëria U17 fiton miqësoren e parë, mund bindshëm Malin e Zi

Shqipëria U17 ka arritur të marrë një fitore bindëse në testin e parë miqësor kundër.

Ekskluzive/ Babai i Andrea Ndojit rrëfen gjithçka: Jemi malësorë dhe nuk humbim gjakun, na ofenduan më kot

Në javët e fundit, në media po lakohet emri i talentit shqiptar që aktivizohet te.

U-17 / Beqiri optimist: Kemi përzgjedhur më të mirët, Portugalia kundërshtari më i fortë

Shqipëria e 17-vjeçarëve e drejtuar nga Elvin Beqiri është grumbulluar në qytetin e Shkodrës dhe.

Shqipëria U17 planifikon miqësore, afrohen futbollistë nga ligat më elitare në Europë

Shqipëria U17 do të zhvillojë dy ndeshje miqësore përballë Malit të Zi ku fillimisht do.

Grumbullohet edhe Shqipëria U17, ftohet sulmuesi i Parmës për miqësoret para Europianit

Kombëtarja shqiptare e futbollit  U17, do të zhvillojë në muajin tetor dy ndeshje të fundit.

Shqipëria U15 pëson disfatë nga Kosova, Dardanët triumfojnë me rezultatin minimal

Pas triumfit në ndeshjen e kaluar ndaj Taxhikistanit me rezultatin 3-1, Shqipëria U15 e trajnerit.

Turneu i U15 në Shqipëri / Kosova jep spektakël, kuqezinjtë mposhten nga Estonia

Turneu i UEFA-s që po zhvillohet në Shqipëri me përfaqësueset U15, nuk ka filluar mbarë.

Shqipëria U17 bind ndaj Bosnjes, të besuarit e Beqirit barazojnë pas turpërimit

Shqipëria U17 ka zhvilluar ditën e sotme miqësoren e dytë ndaj Bosnje Hercegovinës, duke barazuar.

Shpërbëhet në pjesën e dytë, Shqipëria U17 mundet thellë me përmbysje në Bosnjë

Përfaqësuesja shqiptare U17 e ka mbyllur me një humbje të thellë ndeshjen e parë miqësore.