Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Trajneri pas hekurave të burgut, FSHF i organizon miqësore me kombëtaren

Armir Grima, vazhdon të vuajë masën e arrestit të dhënë nga Gjykata e Krimeve të.

Humbja e dytë radhazi për Shqipërinë u19 të femrave, kësaj radhe në sekondat e fundit

Kombëtarja e femrave u19 e Shqipërisë, të drejtuara nga trajneri Nevil Dede, kanë pësuar humbjen.

FOTO / Grima pushton mediat sportive spanjolle: Ishte ish-portieri legjendar i Vllaznisë

Arrestimi i Armir Grimajt, trajnerit të përfaqësueses shqiptare të futbollit të femrave ka bërë shumë.

FSHF pezullon nga detyra Armir Grimën deri në përfundim të hetimeve

Pas vendimit të Gjykatës së Krimeve të Rënda për masën “arrest me burg” për Armir.

Krimet e Rënda vendosin arrest me burg për Armir Grimën

Gjykata e Krimeve të Rënda ka dhënë masën e sigurisë për 6 pjesëtarët e “Grupit.

Shehu: Arrestimi i Grimës, një “rrufe në qiell të hapur” për futbollin shqiptar

Drejtori i “Vipsport”, Fation Shehu foli në studion e “Rubrika Sportive” për çështjen Grima. Trajneri.

FSHF mbrojti Grimen, zv. Ministri i Brendshëm konfirmon: Ishte pjesë e trukimeve

Arrestimi i trajnerit të përfaqësueses shqiptar të futbollit për femra, Armir Grimaj, ka bërë shumë.

FSHF reagon për Grimën: Të prirur të besojmë në pafajësinë e plotë

Arrestimi i Armir Grimës, natyrisht që ka bërë bujë në mbarë opinionin sportive dhe jo.

Nuk mjaftojnë goleadat për kombëtaren e madhe dhe për U-19, krijohet edhe U-17 për femra

Komiteti Ekzekutiv në FSHF ka miratuar krijimin e Kombëtares U-17 për Femra, teksa në faqen.

Shqipëria e femrave vazhdon të regjistrojë humbje, vjen e pesta radhazi

Kombëtarja e futbollit të femrave ka regjistruar sot humbjen e 5 radhazi në po aq.