Ismajli: Kosova është vendi ku kam lindur, jemi të gjithë Shqiptarë

Mbrojtësi Ardian Ismajli, pas ndeshjes është shprehur se pavarësisht se kundërshtari luante me një sulmues,.

Cikalleshi: I lumtur për fitoren, në majën e sulmit kam mundësi për të shënuar

Pas ndeshjes, autori i golit të parë, Sokol Cikalleshi u shpreh i lumtur për fitoren..

Hysaj: Duhet të mësohem me rolin afër portës, shiritin e kapitenit e drejtë ta mbajë Mërgimi

Pas ndeshjes, Elseid Hysaj u shpreh i lumtur për fitoren. Në prononcimin për RTSH, mbrojtësi.

Ramadani: Sot në mëngjes e mora vesh që do isha titullar, nuk mendova për të shënuar

Pas ndeshjes, autori i golit të dytë Ylber Ramadani në një prononcim për RTSH, u.

Edi Reja sqaron lënien jashtë të Xhakës: Kjo fitore ishte detyrim për ne për të mos hyrë në frikë

Trajneri i Kombëtares, Edi Reja u shpreh pas ndeshjes ndaj Moldavisë se kjo fitore ishte.

Mavraj: Kjo fitore nuk do të thotë asgjë, na duhet edhe pak kohë të mësohemi me skemën

Kapiteni i Kombëtares, Mërgim Mavraj u rikthye në fushë dhe në prononcim për “Supersport” u.

VIDEO/ Shqipëria dhuron spektakël dhe ia del në shtëpi, rihapet çështja kualifikim

Shqipëria ia ka dalë duke mundur me rezultatin e pastër 2-0 skuadrën e Moldavisë pas.

Andi Lila: Ndërpres kontratën me Janinën, Shqipëria duhet ta zgjidhë në 20 minuta

Mbrojtësi Andi Lila ka folur për “Supersport” pak minuta para ndeshjes ku u shpreh se.

FOTO/ Kuqezinjtë zbresin në fushë, në tribunë përfundojnë futbollistët që bënë lëmsh mediat

20:05 Shqipëria ka zbritur në fushë për nxehjen ndërkohë që në tribunë kanë përfunduar Migjen Basha.

Granit Xhaka: Ndihem krenar për Shqipërinë dhe Kosovën, shpresoj që kuqezinjtë ta kalojnë këtë moment

Në stadium i pranishëm për të parë ndeshjen mes Shqipërisë dhe Moldavisë, është edhe mesfushori.