Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Trajneri i Kombëtares së femrave, Sinani: Me Portugalinë përballë bëmë më të mirën, objektivi është të luajmë si sot

Tekniku i Kombëtares së femrave, Vioresin Sinani është shprehur i kënaqur me lojën e vajzave.

Shqipëria e femrave turpërohet sërish, skuadra e Agustin Kolës pëson 10 gola

Shqipëria e femrave është kthyer në një skuadër ku herë pas here pëson rezultate negative.

VIDEO/ Shqipëria e nis me humbje fushatën e saj, pas furtunës në Elbasan e mund lehtësisht Finlanda

Shqipëria e femrave e ka nisur fushatën e saj eliminatore për Europianin e ardhshëm me.

Vioresin Sinani optimist për femrat: Mund t’i hapim kujtdo probleme, Mitrovica e Vllaznia na kanë dhënë bazën

Ekipi kombëtar i femrave do të nisë eliminatoret për Europianin e vitit 2021, ku në.

Kombëtaret e moshave për turp, FSHF i kërkon UEFA-s organizimin e Europianit

Për Federatën Shqiptare të Futbollit rëndësi ka vetëm imazhi dhe jo rritja e nivelit të.

Femrat U19/ Hidhet shorti për Europianin, Shqipëria në grup me Gjermaninë

Në Nion të Zvicrës, është hedhur shorti për kualifikueset e Europianit për femrat U19. Europiani.

FSHF kujtohet për Kombëtaren e femrave, shkarkon Grimën dhe emëron legjendën shkodrane

Prej kohësh, Kombëtarja shqiptare e femrave nuk ka një trajner duke qenë se Armir Grima.

12 gola për 50 minuta, U-19 e femrave turpërohet nga holandezet

Ndodh edhe kështu! Kemi futboll femrash, por as ja kemi haberin se si luhet. Madje,.

Ekskluzive/ Rudi Vata: Grima ka kohë që trukon ndeshje, duhen arrestime të tjera

Pak orë më parë bëri bujë lajmi i arrestimit të trajnerit të Kombëtares së femrave,.

Shqipëri-Skoci femra/ Zbardhet lista e futbollisteve, dominim “i frikshëm” i Vllaznisë

Kombëtarja e femrave do të luajë në datën 4 shtator ndeshjen ndaj Skocisë në kuadër.