Kishte më shumë se një dekadë që nuk vihej dorë, Burreli bëhet me stadium modern!

FSHF dhe sektori i garave ka vënë si kusht që asnjë skuadër, sidomos e Kategorisë.

Apolonia nderon Kategorinë e Parë, dy titullarë janë pjesë e U-21

Formula e Kategorisë së Parë shërbeu për t’;iu dhënë më shumë hapësirë lojtarëve të talentuar.

Miqësoret e fundjavës / Skënderbeun e mund edhe Devolli, ngecin Bylisi e Laçi

Këtë fundjavë janë luajtur disa miqëosre, madje mes skuadrave të Superiores dhe Kategorisë së Parë,.

Plori paralajmëron shtyrje kampionati: Nuk ka ndodhur të hidhet shorti një javë para, synojmë Superioren

Besëlidhja u mund në miqësore nga Tirana me rezultatin 5-2, në një ndeshje të dominuar.

20 qytete në ankth, shorti mban në ajër skuadrat e Kategorisë së Parë

Shorti i Kategorisë së Parë duket se ka bërë që 20 qytet të jenë në.

Kastrioti bind në miqësore, barazon me ekipin e elitës së Maqedonisë së Veriut

Kastrioti, në kuadër të fazës përgatitore ka zhvilluar sot një test me skuadrën e Renovës.

Besa humb një nga titullarët e rëndësishëm, por gjen akordin me dy brazilianë

Besa e Kavajës ka pasur shumë “rrjedhje” këtë verë. Kavajasit ndonëse e kanë nisur si.

Rrezik shtyrje / Stadiumet pa kushte, ja kur FSHF pritet të hedhë shortin e së Parës!

I ftuar në emisionin e “Hëna Sportive” të moderatorit Alban Hasani duke analizuar sezonin e.

Dyfishim i buxhetit, stadium modern dhe Superiore, kryebashkiaku Imeraj “zbret” në fushë!

Ndodh rrallë që kryebashkiakët të kujdesen për futbollin në qytetin që ata përfaqësojnë politikisht. Dionis.

Rezultatet / Luhen miqësoret e fundit para startit, skuadrat “shpërthejnë” në gola!

Janë zhvilluar sot disa ndeshje miqësore interesante mes skuadrave të Superiores dhe Kategorisë së Parë,.