Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Spikati në Superiore me Partizanin e Tiranën, mesfushori rikthehet në Elbasan

Debutoi me Elbasanin dhe provoi që të luajë edhe me Shpresat U-21. Në Superiore ka.

Dinamo zyrtarizon trajnerin e ri, Allmuçën e pason tekniku italian

Ditën e djeshme ishte përfolur se në klubin e Dinamos do të investonte një kompani.

Largimi i Stojkut, Burreli emëron në stol ish-mbrojtësin e njohur

Burreli një javë më parë ndërpreu marrëdhëniet me trajnerin Gentian Stojku për mungesë të rezultateve..

Shlyerje borxhesh dhe një emër i njohur në stol, projekti italian te Dinamo nis të marrë “jetë”

Largimi i Igli Allmuçës nga Dinamo nuk ishte i rastësisht, pasi kompania italiane që tashmë.

Starti i dobët në kampionat, trajneri Allmuça e mbyll përfundimisht me Dinamon

Dinamo e ka nisur si mos më keq këtë sezon teksa në këto katër javë.

Po vuan prej vitesh në Kategorinë inferiore, shpëtimi i Dinamos mund të jetë një shoqëri italiane

Klubi i Dinamos prej vitesh po lëngon në Kategorinë e Parë, aty ku synimi çdo.

E nisi me Tomorin dhe përfundoi në Patos bashkë me lojtarët, ish-trajneri i Apolonisë synon ngjitjen

Mori drejtimin e skuadrës së Albpetrolit, ose më saktë u rikthye në Patos pak ditë.

I kënaqur nga miqësorja, Mërgjyshi pret të shoh Apoloninë e vërtetë në kampionat

Apolonia barazoi në miqësoren me Bylisin, por fierakët kanë treguar një lojë me nivel, ku.

Portieri që la Superioren për Pogradecin: Do jemi pretendentë, këtu si në shtëpi

Pogradeci ka qenë një nga ekipet që i ka dhënë tonin Kategorisë së Parë, e.

Tërbuni “makthi” i pretendentëve, Kërnaja: Mbijetesa si fillim, pastaj të tjerat

Tërbuni ka ndërtuar një ekip simpatik, madje duke afruar në gjirin e vet shumë të.