Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Kastrioti ndalet në shtesë, predha e Lushkjes i jep pikë Laçit

Nuk ka fitues në Laç, ku gjithçka ka përfunduar me rezultatin 1-1. Kurbinasit e drejtuar.

Devolli e quan ndeshjen e jetës: Mos më pyesni më, kudo për të fituar!

Bledar Devolli nuk dorëzohet dhe synon fitoren e radhës në Laç. Në një transfertë delikate,.

E studioi ndaj Partizanit, Devolli synon fitoren e radhës dhe u bën elozhe rivalëve

Bledar Devolli ka bërë një punë shumë të mirë në këtë pjesë të dytë të.

Kastrioti i plotë, ja situata me dëmtimet e pezullimet para transfertës delikate

Kastrioti luan këtë fundjavë një sfidë delikate në transfertën e Laçit, krutanët vijnë pas një.

Statistika 2019/ Teuta nuk di as të shënojë, rivali i Partizanit është… Kastrioti

Kategoria Superiore po ia afrohet fundit dhe pak nga pak po merr formë edhe tabela.

Sërish probleme për mbrojtësin e Kastriotit, rikthehen dy titullarë

Kastrioti këtë javë nuk luan por merr 3 pikët në tavolinë të ndeshjes me Kamzën..

Intervista për “Vipsport”, Taulant Marku: Kastrioti mbijeton, kemi ecuri prej pretendenti

Mes Tërbunit dhe Kastriotit, në Superiore dhe në Kategorinë e Parë. Kjo është karriera e.

Devolli: Na ndëshkoi kartoni i kuq i Rexhepit, luftojmë deri në fund

Trajneri i Kastriotit, Bledar Devolli u shpreh pas ndeshjes ndaj Partizanit se skuadra e tij.

VIDEO/ ‘Luftë’ në Fushë Krujë por pa fitues, gjithça vendoset në 5 minuta

Kastrioti ka arritur të marrë një pikë të rëndësishme në shtëpi përballë Partizanit, duke e.

Devolli: Optimist se kemi qenë të vdekur, po mundëm Partizanin na ndihmon kalendari

Kastrioti i luftës për mbijetesë sheh këtë javë veten përballë skuadrës kryesuese të kampionatit. Por.