Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Mungoi ndaj Flamurtarit, në Krujë rikthehet mbrojtësi titullar

Kastrioti do të jetë i plotë në ndeshjen me Tiranë. Krutanët kanë nisur përgatitjet për.

Devolli: Jam i kënaqur nga loja e skuadrës, tani e kemi vetë fatin në dorë

Kastrioti ka marrë ditën e sotme një fitore të çmuar teksa mposhti në stadiumin ‘Redi.

Përfundon sfida në Fushë-Krujë, Kastrioti fiton dhe rihap garën e mbijetesës

U Luajt në stadiumin e Fushë-Krujës një ndeshje tejet e rëndësishme përsa i përket objektivave.

Bardhi: Flamurtari kockë e fortë, ndaj tyre duhet të dalim nga vetja

Patrik Bardhi ka qenë një nga emrat më të spikatur të kësaj pjese të dytë.

Synohet mbijetesa, në Krujë luhet me dyer të hapura

Kastrioti do të presë në fushën e vet të dielën skuadrën e Flamurtarit. Krutanët besojnë.

U dëmtua ndaj Teutës, rikthehet mbrojtësi i skuadrës së Kastriotit

Në ndeshjen me Teutën në Durrës, Dejan Shehi pësoi një dëmtim të rëndë, e madje.

Kastrioti përgatitet për finalet e mbetura, me “përforcime” para fundit

Kur kanë mbetur edhe katër javë nga mbyllja e Kategorisë Superiore edhe për këtë sezon,.

Kastrioti, një titullar në mbrojtje mungon ndaj Flamurtarit

Kastrioti është duke vijuar përgatitjet me intensitet për sfidën e radhës që do të luajë.

Kalendari i mbijetesës / Kastrioti ka nevojë për ndihmë me Tiranën e Luftëtarin

Kur mbeten edhe katër javë deri në mbylljen e Kategorisë Superiore, asgjë nuk ka përfunduar.

Devolli: Nuk është faji ynë që disa i kemi lënë pa gjumë, besojmë deri në momentin e fundit

Kastrioti barazoi ndaj Laçit në transfertë me rezultatin 1-1 duke u shkëputur nga Tirana dhe.