Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Ymeri beson: Kastrioti e ka mbijetesën më afër, luftojmë deri në fund!

Ersil Ymeri është një nga lojtarët kualitativ dhe që ka spikatur në Krujë në këtë.

Devolli: I kemi lënë të tjerët pa gjumë, nuk kemi vjedhur asgjë

Trajneri i Kastriotit, Bledar Devolli, është i bindur se ajo që ka dhuruar skuadra e.

Herald Marku: Lamë dy pikë me Tiranën, vjen keq që flitet vetëm për kundërshtarët tanë

Mesfushori i Kastriotit, Herald Marku, mendon se skuadra e tij duhet të marrë më shumë.

Shehu: Luftën me Tiranën do ta fitojmë ne, presim edhe një nder nga Laçi

Barazimi mes Tiranës dhe Kastriotit në stadiumin “Selman Stërmasi” ishte një rezultat pozitiv për skuadrën.

Devolli: Ndoshta e dua Tiranën më shumë se disa në klub, gjyqtarët shqiptarë nuk i lëmë rehat çdo javë

Trajneri i Kastriotit, Bledar Devolli, mendon se merita kryesore e skuadrës së tij është se.

Devolli: Shpresojmë deri në fund, nuk e kemi ne fajin për gjendjen e Tiranës

Devolli: Shpresojmë deri në fund, nuk e kemi ne fajin për gjendjen e Tiranës Trajneri.

VIDEO/ Pikë shprese për Kastriotin, Tirana nuk di të fitojë dhe e kthen në malore

‘Finalja’ e Superiores mes Tiranës dhe Kastriotit, e luajtur në “Selman Stërmasi” është mbyllur në.

Gjyqtarë të huaj në Tirana-Kastrioti, ja nga do të jenë!

Takimi më i rëndësishëm i Superiores, ai i vlefshëm për betejën e mbijetesës, mes Tiranës.

Gjykimi në sfidën Tirana-Kastrioti, drejtësi nga arbitra me stemën e FIFA-s

Ndeshja Tirana-Kastrioti ka marrë tashmë gjithë vëmendjen, pasi vendos thuajse përfundimisht për ekipin e dytë.

Tirana sërish pa tifozë ndaj Kastriotit, pas disa javësh me grupin rikthehet mbrojtësi Kërçiku

Ditën e shtunë Tirana do të presë në stadiumin ‘Selman Stermasi’, Kastriotin. Një finale e.