Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Të rënë nga Superiorja dhe duan të kthehen shpejt, Kastrioti firmos me kapitenin

Kastrioti ka qenë padyshim skuadra surprizë e sezonit të fundit të Kategorisë Superiore, edhe pse.

Zyrtare / Ndreu ka ndihmësa dy ish-lojtarë në Superiore

Kastrioti dje bëri prezantimin e trajnerit Ramazan Ndreu, ndërsa sot krutanët kanë plotësuar edhe stafin..

Pas 5 sezoneve rikthehet Ndreu: Kastrioti me projekte në merkato dhe infrastrukturë, sfida jonë është Superiorja

Rikthehet pas 5 sezoneve në Krujë dhe trajneri tashmë i zyrtarizuar, Ramazan Ndreu shpalos synimet,.

Ramazan Ndreu rikthehet aty ku e nisi, për Kastriotin e Superiores

Kastrioti nuk humbet kohë dhe zyrtarizon trajnerin. Në fakt kishte ditë që përflitej për një.

Devolli: Tirana ka nevojë për ndërhyrje që nga porta deri në sulm, të gjithë të bëjnë si Skënderbeu

Bledar Devolli mendon se Tirana ka bërë mirë që ka konfirmuar në pankinë Ardian Memën..

Çuditë e futbollit, nga Kastrioti te Barcelona e në Nikaragua për 6 muaj

Trajektoret në futboll janë shumë të çuditshme. Ashtu siç mund të ndryshojë drejtimin topi nga.

Rekordi me të huaj te Kastrioti, evropianë, afrikanë e brazilianë nuk e shpëtuan dot skuadrën!

Kastrioti i sezonit të shkuar ka pasur një numër rekord të huajsh, më shumë se.

Bojom për “Vipsport”: Kastrioti i  dha rivalitet Superiores, ja ofertat nga elita dhe jashtë!

Një nga lojtarët që ka spikatur në radhët e skuadrës krutane gjatë sezonit që u.

U shkarkua nga Kukësi për mos angazhim, Ndreu nis negociatat me klubin që e mori në qafë

Kukësi ka ndërruar disa trajnerë këtë sezon dhe njëri prej tyre ishte edhe Ramadan Ndreu.

Skuadra ra nga Superiorja, një nga titullarët merr letrat!

Kastrioti ra nga Superliga vetëm në dy javët e fundit të sezonit që sapo u.