Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Kastrioti i Superiores bëhet bashkë në një…foto

Kastrioti i pjesës së dytë të sezonit të shkuar ishte një ekip që pati një.

Çela me skuadrën, Okebuku e Husein blindojnë krutanët

Kastrioti i sezonit të ri pritet që të jetë një ekip i kompletuar dhe me.

Lëvizje befasuese para fillimit të kampionatit, Kastrioti humbet edhe kapitenin

Kastrioti humbet edhe kapitenin vetëm pak ditë para se të nisë kampionati. Emiljano Çela nuk.

E zbulon “Vipsport” / Kastrioti gjen akordin me mbrojtësin që ka luajtur në Superligën e Kosovës

Kastrioti është duke u ndërtuar si një ekip i denjë për të synuar rikthimin brenda.

Kastrioti vazhdon merkaton nga Ohri, me krutanët bashkohen një mesfushor dhe një sulmues

Skuadra e Kastriotit aktualisht është e grumbulluar në Ohër, atje ku po kryen fazën përgatitore.

Kastrioti planifikon miqësoren e parë, ja kush është kundërshtari

Kastrioti i ka shpërngulur përgatitjet në Ohër të Maqedonisë, çka tregon se krutanët e kanë.

Spikati në elitë, mesfushori shkodran largohet nga pretendentët e Kastriotit

Kastrioti nuk ka vetëm afrime, por edhe largime. Në fakt, largimi i mesfushorit shkodran Ersil.

Kastrioti vazhdon me afrimet në merkato, zyrtarizon edhe talente për të ardhmen

Kastrioti ka vazhduar punën për sezonin e ri që sivjet e gjen në Kategorinë e.

Edhe Kategoria e Parë në fushë për miqësore. Fitore për Kastriotin, Lushnjën e Egnatian por ndalet Erzeni

Nuk kanë qenë vetëm skuadrat e Kategorisë Superiore ata që kanë zbritur në fushën e.

VIDEO/ Shkëlqen sulmuesi që bëri lëmsh Kukësin, shënon golin e parë në kampionat

Merkaton e verës së shkuar, Kukësi afroi disa futbollistë dhe një ndër to ishte edhe.