Stojku: E mbrojta Hamitin, s’më ka ndodhur që lojtarët të qanin pas ndeshjes!

Gentian Stojku ka folur në emisionin e mëngjesit në Rtsh, ku ndër të tjera ka.

Braçe bashkon Juventusin me Kamzën: Arrestimet nuk mjaftojnë

I njohur si një tifoz i flaktë për futbollin shqiptar dhe jo vetëm, Erion Braçe.

Shyti: Ndërprerja është paaftësi, FSHF u gjet e papërgatitur se policia deshi të zbatonte ligjin

Pr. Dr. Artan Shyti, mendon se sido që të trajtohet situata e dhunës në stadiume,.

Canaj: Kjo e sotmja ishte vetëvrasje e futbollit shqiptar, duhen ligje të ashpra

Agim Canaj, një trajner i njohur në futbollin shqiptar, mendon se ajo që ka ndodhur.

Allmuça: Dhuna kishte paralajmërim, kam parë gjyqtarë që bllokohen në dhoma zhveshje

Igli Allmuça, trajneri i Dinamos, mendon se dhuna në stadiume ka pasur sinjalizime prej kohësh.

E gjithë Kamza ‘pas hekurave’, arrestohen drejtuesit e klubit

Dhuna e ushtruar sot në stadiumin e Kamzës ndaj gjyqtarit Eldorian Hamiti ka vijuar me.

Gjyqtari Hamiti përfundon në spital, presidenti i Kamzës në komisariat

Ngjarja e rëndë që ndodhi në Kamzë ka sjellë pasoja si për të dhunuarin, gjyqtarin.

EKSKLUZIVE/ Xhelal Mziu: Kamza s’mund të përbaltet nga makinacionet e FSHF

Ndeshja mes Kamzës dhe Laçit, e vlefshme për javën e 24 të Kategorisë Superiore, nuk.

FSHF paralajmëron grusht të rëndë ndaj Kamzës: Masa ekstreme, të kthehet policia

Federata Shqiptare e Futbollit ka reaguar sot zyrtarisht për ngjarjen e rëndë që ndodhi në.

Stojku: Nuk dua dënim me heqje pikësh, i dola në krah gjyqtarit Hamiti

Trajneri i Kamzës, Gentian Stojku është shprehur pas ndeshjes se e ka kënaqur loja e.