Babai i drejtorit të Kamzës: Im bir, i ndaluar pa asnjë provë

Pas akteve të shëmtuara në sfidën mes Kamzës dhe Laçit, disa prej protagonistëve menjëherë pas.

Rrëfimi i Hamitit: Jam gati të gjykoj javën e ardhshme, u ndjeva i vetëm

Eldorian Hamiti ra pre e dhunës në ndeshjen Kamza-Laçi duke qenë se drejtues dhe tifozë.

Sinemati: FSHF nuk e lufton dhunën, nuk do Kamzën dhe e shfaq kur të dojë

Gëzim Sinemati e ka konsideruar dhunën e shfaqur në ndeshjen mes Kamzës dhe Laçit si.

Artan Hoxha: Reaguan dhe folën të gjithë përveç Dukës, askush nuk po e fajëson Federatën

Dhuna e treguar në ndeshjen mes Kamzës dhe Laçit ka marrë një vëmendje të veçantë.

Stojku: E mbrojta Hamitin, s’më ka ndodhur që lojtarët të qanin pas ndeshjes!

Gentian Stojku ka folur në emisionin e mëngjesit në Rtsh, ku ndër të tjera ka.

Braçe bashkon Juventusin me Kamzën: Arrestimet nuk mjaftojnë

I njohur si një tifoz i flaktë për futbollin shqiptar dhe jo vetëm, Erion Braçe.

Shyti: Ndërprerja është paaftësi, FSHF u gjet e papërgatitur se policia deshi të zbatonte ligjin

Pr. Dr. Artan Shyti, mendon se sido që të trajtohet situata e dhunës në stadiume,.

Canaj: Kjo e sotmja ishte vetëvrasje e futbollit shqiptar, duhen ligje të ashpra

Agim Canaj, një trajner i njohur në futbollin shqiptar, mendon se ajo që ka ndodhur.

Allmuça: Dhuna kishte paralajmërim, kam parë gjyqtarë që bllokohen në dhoma zhveshje

Igli Allmuça, trajneri i Dinamos, mendon se dhuna në stadiume ka pasur sinjalizime prej kohësh.

E gjithë Kamza ‘pas hekurave’, arrestohen drejtuesit e klubit

Dhuna e ushtruar sot në stadiumin e Kamzës ndaj gjyqtarit Eldorian Hamiti ka vijuar me.