Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Skuadra e përjashtuar bën “ankand” me trajnerë dhe lojtarë

Kamza po ndërtohet në një kohë rekord dhe duket se skuadra që u përjashtua sezonin.

Kamza në pikë të hallit, klubi fton lojtarët e interesuar të paraqiten në stadium

Klubi i Kamzës është duke u munduar të mbijetojë teksa kamzalinjtë kanë mungesa në numrin.

Hidhet shorti i Kategorisë së Dytë për Grupin A, regjistrohet edhe klubi i Kamzës

Ditën e sotme në ambientet e Federatës Shqiptare të Futbollit është hedhur shorti i Kategorisë.

E përjashtuar nga kampionati, tashmë Kamza përjashtohet edhe nga Kupa e Shqipërisë

Pa u mbyllur kampionati i kaluar, ndonëse me një ekip simpatik, Kamza u përjashtua nga.

Ish-mesfushori i Kamzës bëhet me ekip të ri në Gjermani

Anxhelo Mumajesi, produkt i skuadrave të moshave të Tiranës dhe që ka provuar që të.

Ish-mesfushori i Kamzës firmos në Ukrainë, gjen edhe portierin shqiptar

Demir Imeri, që luajti te Kamza për dy sezone nuk ka pranuar ofertat që ka.

Aventurë e re për ish-sulmuesin e Bylisit dhe Kamzës, Zisi firmos në Greqi

Ish-sulmuesi i Bylisit , Niko Zisi ka firmosur me klubin e Ligës së dytë në.

Ish-portieri Kamzës firmos në Kosovë, bëhet pjesë e Lirisë së Prizrenit

Një tjetër transferim me sukses është mbyllur nga Kategoria Superiore drej Superligës në Kosovë. Skuadra.

Ish-mesfushori i Kamzës firmos në Kosovë, Llapi prezanton Arrabal

Ish-mesfushori i Kamzës, Bruno Arrabal ka arritur marrëveshjen për t’u transferuar në kampionatin e Kosovës..

Ish-futbollisti i Kamzës i jep fund me ekipin maltez, Imeri përfundon para kohe kontratën

Ish-futbollisti i Kamzës në Kategorinë Superiore, Demir Imeri e ka mbyllur aventurën e tij në.