Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Kukësi-Kamza, ja formacionet e ndeshjes në “Zeqir Ymeri”

Starton sot edicioni i 79-të i Superligës, që nis menjëherë me një duel shumë interesante.

Kukësi skuadra më e plakur e këtij sezoni në Superligë

Kategoria Superiore starton sot në orën 16:00 në ndeshjen mes Kukësit dhe Kamzës. Në fakt.

Kamza revolucion në merkato, ka bërë 35 lëvizje gjatë verës

Kamza është skuadra më aktive në merkaton e verës. Skuadra e sapo ngjitur në elitën.

Ekipet e Superiores arkëtuan 1.86 mln euro nga shitjet këtë verë

Edhe në Shqipëri ka ardhur koha që klubet të përfitojnë nga shitjet e lojtarëve. Gjatë.

Starton sot Superliga, ja duelet që hapin edicionin e 79-të

Sot starton kampionati i 79-të i Kategorisë Superiore, i cili pritet që të jetë spektakolar..

Java I/ Vetëm opsioni “1” për Teutën ndaj Luftëtarit

  Të gjithë kanë krijuar bindjen se, pritet një Teutë ambicioze këtë sezon, kjo dhe.

Java I/ Skënderbeu-Flamurtari, “replay” e sezonit të kaluar; po rezultati?

  Skënderbeu-Flamurtari është një “replay” në Korçë, pasi dhe sezonin e kaluar dy skuadrat u.

Tirana, nga Superkupa te Kupa e Shqipërisë

  Fitimi për herë të 11-të i Superkupës së Shqipërisë – rekord për një ekip.

Kamza, mbretëresha e merkatos verore; Partizani, i dyti

  Merkatoja verore e Kategorisë Superiore është mbyllur dhe nesër nis edicioni i 79-të i.

23 fituesit e Superkupës së Shqipërisë

  Sot në “Selman Stërmasi” do të zhvillohet finalja e edicionit të 24-t i Superkupës.