Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Më i mirë i ndeshjes, Lika: Nuk jam nga ata shkodranë që u rritet shpejt mendja

  Kapiteni i Vllaznisë, Gilman Lika, u shpall “Lojtari i Ndeshjes”  Vllaznia-Lushnja 2-0. “Sot kemi.

Lajmi i fundit/ Vllaznia e nis si pretendente, dëshpërim total për Lushnjen

Vipsport.al komenton ndeshjen Lushnja-Vllaznia, e vlefshme për javën e parë të Kategorisë Superiore. E diel,.

Korabi firmos me sulmuesin Xhuliano Skuka

Korabi vazhdon të jetë aktiv në merkato. Klubi dibran ka prezantuar përmes faqes zyrtare në.

SPECIALE/ Dhjetë golat e parë të dhjetë sezoneve të fundit

  Elis Bakaj shënoi golin e parë të sezonit 2017-2018, një gol i realizuar me.

Bakaj: E nisëm më këmbën e djathtë. Tre rivalë për titull

  Elis Bakaj shënoi golin e parë të kampionatiti dhe të vetëm të ndeshjes në.

A do ta fitojë Juliano ndeshjen e parë. Ja rezultatet e Agostineli dhe Sormanit

  Mark Juliano është trajneri i katërt italian i Partizanit, pas Ticiano Gorit (2000-2001), Andrea.

Luftëtari zyrtarizon blerjen më të madhe të verës

Luftëtari e ka mbyllur merkaton me një goditje të bujshme, pasi ka zyrtarizuar afrimin e.

Njihuni me kapitenët e këtij sezoni në Superiore

Merkato e këtij sezoni ka sjellë shumë ndryshime në skuadra të ndryshme. Një pjesë e.

Ja koeficientet për 3 ndeshjet e sotme në Superligë

Superliga starton sot me tre ndeshjet e para, ndërkohë që kompanitë e basteve kanë bërë.

Zbulohen gjyqtarët e ndeshjeve të sotme në Superligë

Nis sot Superliga shqiptare me tre ndeshje që pritet të sjellin shumë emocione. Dy ndeshje.