Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Kalendari i plotë i Kategorisë Superiore U-19, sezoni 2017-2018

Më poshtë mund të zbuloni kalendarin e plotë të Kategorisë Superiore për moshat U 19,.

Ndryshon sërish kalendari i Superligës, ja orari i javës së tretë

Ndryshon sërish kalendari i Kategorisë Superiore për javën e tretëm e cila është programuar për.

Dy gola në dy javë, Kristal Abazaj është bomberi i ri i Superiores

Dy gola në dy ndeshjet e para. Kristal Abazaj po kalon një moment magjik me.

Mirel Josa rikthehet si trajner, ja ku ka firmosur sot

Pas aventurës aspak të suksesshme me Tiranën, Mirel Josa rikthehet në bankinë. Ish-trajneri i disa.

Alla dhe Shameti “blindojnë” mbrojtjen, Koliqi i vetmi i pamposhtur deri tani

Kukësi e ka nisur me një fitore dhe barazim sezonin e ri në Superligë. Kampionët.

Teuta, një “mace e zezë” për Vllazninë në 4 vitet e fundit

Teuta është kthyer në nja “mace të zezë” për ekipin e Vllaznisë. Një gjë e.

Të gjithë golat e javës së dytë në Superligë

Superliga ka mbyllur dje javën e dytë me super ndeshjen ndërmjet Partizanit dhe Kukësit. Dueli.

Ndreu: I kënaqur me barazimin, por kemi mungesë eksperience!

Trajneri i Kamzës, Ramadan Ndreu është shprehur i kënaqur pas barazimit 1-1 ndaj Skënderbeut. Strategu.

Osmani i bindur: Fitojmë sot ndaj Kamzës, dëmtimi …

Mbrojtësi i Skënderbeut, Tefik Osmani nuk do të jetë i gatshëm për sfidën që starton.

Çyrbja flet pas super golit: Ja pse u përlota gjatë festimit, ishte për …

Arbër Çyrbja ishte më i miri në fushën e lojës në fitoren 1-0 ndaj Vllaznisë..