Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Kastrioti me mungesa, Devolli: Shpresoj të kemi fat, tentojmë ta mundim Kukësin

Kastrioti është duke vendosur një rekord në Superiore sa i përket ecurisë pozitive, krutanët me.

Humbën në start, pretendentët e së parës presin “bomberin” shpëtimtar

Një nga skuadrat që ka investuar më shumë në merkaton e verës është edhe Bylisi.

Vjet policia dhe FSHF s’i linte të ndiqnin skuadrën e zemrës, ultrasit kryeqytetas bëhen gati

Në Shqipëri tifozët janë gjithnjë e më larg stadiumeve, e sidomos kur bëhet fjalë për.

Vllaznia “blindohet” para startit të kampionatit, firmosin edhe gjashtë

Vllaznia ka firmosur dhe zyrtarizuar edhe gjashtë futbollistë të tjerë, mes tyre edhe titullarë të.

Tirana luan me Kukësin në Kupë, për Asion Dajën vendoset nesër

Pa u mbyllur pjesa e parë e ndeshjes me Shkumbinin, ku Tirana fitoi 3-0, mesfushori.

Vllaznia reagon për dhunën në Shijak: FSHF të japë ndëshkimin e duhur!

Vllaznia ka reaguar pas incidenteve në Kategorinë e Parë, teksa skuadra e Vllaznisë B është.

Duro: Danilo Alves i humbi të gjithë topat, mbrojtja ishte perfekte

Trajneri i Flamurtarit, Shpëtim Duro ka kritikuar futbollistët e tij pas ndeshjes. Strategu i ekipi.

Kampionati i moshave/ Këto janë rezultatet e javës së parë në Superligën U-17 dhe U-19

Superliga U-17 dhe U-19 ka startuar dje sezonin e ri futbollistik. Në takimet e Grupeve.

Shkodra, Muzaka dhe Sou japin një premtim para Partizanit

  Kryendeshja e javës së tretë të Kategorisë Superiore është ajo midis Skënderbeut dhe Partizanit,.

Vllaznia hedh poshtë akuzat e qytetarit shkodran: Ja e vërteta jonë

  Klubi i Vllaznisë hodhi poshtë akuzat e bëra ndaj Akademisë së Vllaznisë, të publikuara.