Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Te Arsenali duan të heqin qafe Ozil, janë gati t’i paguajnë edhe rrogën

Një vit më parë u bë i padëshiruar te përfaqësuesja gjermane. Këtë vit, e ka.

Lëvizja që bën lëmsh merkaton në Europë, Atletiko siguron një “po” nga Kavani

E ardhmja e Edinson Kavanit është në Spanjë, në radhët e Atletiko Madrid. Për këtë.

VIDEO / Francezët nuk zënë mend, ngatërrojnë përsëri himnin para ndeshjes

Me sa duket në Francë kanë një problem shumë të madh me himnet e vendeve.

Lajmi i keq për Konten, Sançez operohet dhe mbyll vitin pa e filluar mirë si zikaltër

Tifozët e Interit do të shohin Aleksis Sançez përsëri në fushën e lojës vetëm në.

Një vend në librin e “Guiness” për njeriun e asistit gjenial që vendosi fatin e Ligës së Kampioneve

Trent Aleksander-Arnold ka hyrë në historinë e Ligës së Kampioneve me paraqitjen e tij në.

Ylli i Mançester Sitit përplaset dhe shkatërron makinën, ia hedh pa dëmtime serioze

Sulmuesi i Mançester Siti, Serxhio Aguero është përplasur ditën e sotme me makinën e tij.

Juventus nis gjuetinë për mbrojtës krahu, një belg dhe Hysaj në listën e bardhezinjve

Drejtuesit e Juventusit kanë nisur të mendojnë për një mbrojtës të krahut të djathtë në.

Agjenti i Ronaldos i bindur: E kalon numrin e golave të Pele, më e mira nuk ka ardhur ende

Kristiano Ronaldo arriti para pak ditëve në kuotën e 700 golave në karrierë. Portugezi tashmë.

Mesit i dorëzohet ‘Këpuca e Artë’, argjentinasi: Kampionati më i rëndësishëm se Champions

Lionel Mesi ka marrë ditën e sotme Këpucën e Artë. Një çmim që i jepet.

VIDEO/ Racizmi në ndeshjen ndaj Anglisë, legjenda e Bullgarisë nuk i mban dot lotët në emision

Ndeshja kualifikuese për Euro 2020 e Bullgarisë ndaj Anglisë u njollos nga racizmi i tifozëve.