Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

VIDEO/ Guri? Abazaj? Bregu? Plaku? Jo, Paula Jaku u jep leksion me një kryevepër nga goditja e dënimit

Nëse më parë keni shijuar golat e futbollistëve si Guri, Abazaj, Bregu dhe Plaku nga.

Pesë gra vishen si burra për të hyrë në stadium në Teheran, por shikoni si festojnë!

Një gjest shumë kurajoz, por edhe dashurie për skuadrën e zemrës. Pesë gra iraniane, tifoze.

Femrat U19, Shqipëria mund Kosovën në miqësore

Kombëtarja U19 e femrave ka luajtur një ndeshje miqësore përballë Kosovës U19 në stadiumin “Loro.

Nuk mjaftojnë goleadat për kombëtaren e madhe dhe për U-19, krijohet edhe U-17 për femra

Komiteti Ekzekutiv në FSHF ka miratuar krijimin e Kombëtares U-17 për Femra, teksa në faqen.

Rusi 2018, Grupi C / Deshamp: E lehtë! Nuk kalohet grupi me kërcitje gishtash!

Trajneri i Francës, Didier Deshamp, e ka komentuar si të komplikuar shortin e Botërorit për.

Shqipëria e femrave vazhdon të regjistrojë humbje, vjen e pesta radhazi

Kombëtarja e futbollit të femrave ka regjistruar sot humbjen e 5 radhazi në po aq.

Tjetër skandal për Blaterin, portierja e Amerikës e akuzon për ngacmim seksual

Gjithmonë e më tepër flitet për ngacmime seksuale kohët e fundit, për femra që denoncojnë.

Spanja U 19 turpëron keq Shqipërinë U 19 në futbollin e femrave

Spanja e 19-vjeçare në futboll për femra turpëron Shqipërinë në ndeshjen e parë të kualifikueseve.

Kombëtarja e Femrave/ Shqipëria pëson humbjen e tretë, Skocia na bën “manita”

Kombëtarja e Femrave të Shqipërisë pëson humbjen e tretë radhazi në grupin e Eliminatoreve të.

Lajmi i fundit/ Disiplina dënon Besën, paralajmëron Tiranën, “burg” për lojtaret e Apolonisë

Komsioni i Disiplinës është mbledhur ditën e sotme për të shqyrtuar parregullsitë e ndodhura në.