Nuk mjaftojnë goleadat për kombëtaren e madhe dhe për U-19, krijohet edhe U-17 për femra

Komiteti Ekzekutiv në FSHF ka miratuar krijimin e Kombëtares U-17 për Femra, teksa në faqen.

Rusi 2018, Grupi C / Deshamp: E lehtë! Nuk kalohet grupi me kërcitje gishtash!

Trajneri i Francës, Didier Deshamp, e ka komentuar si të komplikuar shortin e Botërorit për.

Shqipëria e femrave vazhdon të regjistrojë humbje, vjen e pesta radhazi

Kombëtarja e futbollit të femrave ka regjistruar sot humbjen e 5 radhazi në po aq.

Tjetër skandal për Blaterin, portierja e Amerikës e akuzon për ngacmim seksual

Gjithmonë e më tepër flitet për ngacmime seksuale kohët e fundit, për femra që denoncojnë.

Spanja U 19 turpëron keq Shqipërinë U 19 në futbollin e femrave

Spanja e 19-vjeçare në futboll për femra turpëron Shqipërinë në ndeshjen e parë të kualifikueseve.

Kombëtarja e Femrave/ Shqipëria pëson humbjen e tretë, Skocia na bën “manita”

Kombëtarja e Femrave të Shqipërisë pëson humbjen e tretë radhazi në grupin e Eliminatoreve të.

Lajmi i fundit/ Disiplina dënon Besën, paralajmëron Tiranën, “burg” për lojtaret e Apolonisë

Komsioni i Disiplinës është mbledhur ditën e sotme për të shqyrtuar parregullsitë e ndodhura në.

Skandal/ Kapitenia e Apolonisë: Punonjësi i “security” goditi me grushte futbollistet minorene

Skandal në futbollin e femrave. Pas sfidës Kinostudio-Apolonia, zhvilluar ditën e djeshme ka ndodhur një.

Dështon Shqipëria e Femrave, “poker” nga Zvicra

Kombëtarja e Femrave humbi 4-1 me Zvicrën në premierën historike të eliminatoreve të Kampionatit Botëror takim.

Minuta e 92-të, kësaj radhe fatale për Vllazninë: Ndëshkohet nga PAOK-u

  Vllaznia e femrave pësoi një humbje të hidhur 1-0 me POAK-un, me skuadrën greke.