Botas i rrëmben vendin e parë kampionit Hamilton në garën e fundit të Formula 1

Formula 1 ka mbyllur sezonin 2017 me fitoren e Botas në Çmimin e Madh të.

Abu Dhabi/ Mercedes “dopietë” në prova, Vettel i treti në start

Valtteri Bottas do të niset i pari në garën e Çmimit të Madh të Abu.

Vettel: Ferrari është përmirësuar, koha për të bërë hapin vendimtar

“Mendoj se Ferrari ka treguar rritje gjatë këtij sezoni. Tashmë duhet të bëjmë hapin vendimtar”..

E pabesueshme por e vërtetë, Mikael Shumaher thyen një tjetër rekord!

Mund të duket e çuditshme, por Mikael Shumaher ka thyer një tjetër rekord sa i.

Grabitje me armë në kokë te Mercedes, Hamilton: Po ndodh çdo vit, F1 të ndërhyjë

Disa episode të shëmtuara kanë ndodhur të premten në mbrëmje për sa i përket botës nwFormula.

FORMULA 1/ Vettel i sinqertë: E vështirë të qëndrosh pas këtij Mercedesi

Sebastian Vettel nuk fshihet në lidhje me dominimin që ka Mercedes në Formula 1. Piloti.

Dërgon mesazhe shprese nga “bota tjetër”, Shumaker mund të fitojë garën e fundit

Shumë gara të fituara në jetën e tij por që në fund vlejnë asgjë, nëse.

Rekordmeni Hamilton, shpallet për herë të katërt kampion bote

Lewis Hamilton është kampioni më i ri në Formula 1. Piloti britanik është renditur i.

Tjetër sukses i Hemilton, vetëm gafat mund ta ndajnë nga titulli

Luis Hemilton iu afrua edhe më shumë titullit të të katërt Kampion Bote në Formula.

Formula 1/Hamilton fiton në Japoni, Vettel dhe Ferrari jashtë për një kandele

Gara e Vettel mbyllet pas 5 xhirosh dhe më pas triumfon Hamilton, i cili tani.